atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Relacja z konkursu „Kulinarny Talent” 2018

Relacja z konkursu „Kulinarny Talent” 2018

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro odbyła się 10. jubileuszowa edycja autorskiego konkursu Roberta Sowy „Kulinarny Talent”. Wzięło w nim udział 12 wybranych w eliminacjach uczniów szkół gastronomicznych z całej Polski. Walczyli oni o prestiżowy tytuł ułatwiający start w karierze zawodowej.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu w ciągu 40 minut dania zawierające m.in.:
– comber z jagnięciny brytyjskiej z kością
– minimum trzy przyprawy marki Prymat
– frytki z batatów marki Farm Frites
– minimum 1 produkt marki Bonduelle Food Service (do wyboru spośród następujących: Mieszanka grzybów, Boczniaki mini, Karczochy krojone serca, Groszek cukrowy młody Snow Peas, Pasternak krojony, Salsefia krojona minute)
– napar z wybranej herbaty Herbapol Linia Premium: czarna, Earl Grey, malinowa, miętowa, zielona, zielona z jaśminem
– minimum 1 produkt ZT Kruszwica wybrany spośród: Oleju z Esencją Masła, Kujawskiego tłoczonego na zimno – len, Kujawskiego 3 ziarna, Oliwiera arachidowo-rzepakowego
– Ser Bursztyn

Przygotowane potrawy były oceniane według: techniki, kreatywności, estetyki podania, a także według doboru składników i smaku.

W skład jury weszli: Jerzy Pasikowski, Wiesław Bober, Kurt Scheller oraz Dawid Łagowski, uczestnik polskiej edycji programu „Top Chef”.

W gronie jury degustacyjnego znaleźli się: Grażyna Wolszczak, Hanna Lis, Joanna Racewicz, Agnieszka Hyży, Filip Chajzer, Andrzej Sołtysik, Rafał Maserak i Bartosz Hasulak. Prowadzącym wydarzenie był Krzysztof Ibisz.

Pierwsze miejsce w konkursie „Kulinarny Talent” 2018 zajął Dominik Chełmiński z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego za Pampuchy z combrem jagnięcy marynowany w naparze z herbaty miętowej z kuminem z prażynką ze skóry jagnięcej, purée z pasternaku z wasabi oraz grillowanym kimchi i chrobotkiem.

Na drugim miejscu znalazł się Norbert Szefer z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi, który przygotował jagnięcinę z grateną z batatów, purée z salsefii, galaretkę miętową, sos jałowcowy i glazurowaną rzepę.

Trzecia na podium była Iwona Rajwa, reprezentująca Zespół Szkół nr 2 w Jastrzębiu Zdroju. Przygotowała ona comber jagnięcy z groszkiem cukrowym i frytkami z batatów.

Mamy coraz bardziej kreatywną i odważną młodzież, która świetnie potrafi wykorzystać obowiązkowe produkty, zna techniki i tworzy zaskakujące dania. Dzisiejszy zwycięzca był bezkonkurencyjny, co więcej jednogłośnie wybrany przez oba składy jury. Praca była bardzo kreatywna, smaczna i świetnie  przygotowana – podsumował konkurs Jerzy Pasikowski, przewodniczący jury.

Kurt Scheller, Krzysztof Ibisz, Robert Sowa, Kevin Aiston, Wiesław Bober, Jerzy Pasikowski, Dawid Łagowski

Fot.: Mieszko Piętka/AKPA

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń