atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Relacja z Made Restaurant w Gdańsku – trwała współpraca z dostawcą lub producentem zwiększa zyski restauracji

Relacja z Made Restaurant w Gdańsku – trwała współpraca z dostawcą lub producentem zwiększa zyski restauracji

4 października w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się konferencja szkoleniowa Made Restaurant podczas której, w jednym z paneli omówiono temat współpracy dostawców i producentów z lokalnymi restauratorami. Do dyskusji zaproszono przedstawicieli firm najprężniej działających na trójmiejskim rynku gastronomicznym, byli to:

Katarzyna Noga, Marketing Manager B2B, ZT Kruszwica SA

Hanna Wencka, CEE Foodservice brand manager, AVIKO

Maciej Roguski, Dyrektor działu, Winkolekcja

Krzysztof Szulborski, Prezes, Stowarzyszenie Kucharzy Polskich

Monika Ignaciuk, Dyplomowany Mistrz Cukiernictwa, Ambasador92

Piotr Bolczak, Key Account Manager AFH, Żywiec Zdrój SA

Punktem wyjścia debaty było stwierdzenie faktu, że we wspólnych relacjach między dostawcą, a restauratorem nie chodzi tylko o samą sprzedaż produktów, ale o stworzenie trwałego partnerstwa. Dzięki współpracy i zaspokajaniu wzajemnych potrzeb można osiągnąć znacznie więcej. Działające od wielu lat firmy dzielą się ze swoimi wiernymi klientami wiedzą i doświadczeniem, a to gwarantuje im wymierne korzyści.

Podczas debaty Katarzyna Noga, Marketing Manager B2B z ZT Kruszwica SA, opowiedziała o misji firmy jaką jest edukacja rynku. Wychodzi z założenia, że wspólne działania wynikają z pasji i zaangażowania obu stron. Jako przykład podaje utworzenie w 2007 roku – „Akademii Mistrza” – Kruszwica inspiruje – jest to miejsce, w którym spotyka się profesjonalistów, pasjonatów, a także restauratorów tworząc strefę wymiany doświadczeń oraz nauki pod okiem zawodowców. Akademia organizuje szkolenia, warsztaty, konkursy oraz spotkania z mistrzami zawodu, (w tym roku był to hiszpański maestro – Jordi Bordas). Dla restauratora jest to niepowtarzalna możliwość uczenia się od najlepszych, stwarza mu się warunki do rozwoju, samodoskonalenia i podnoszenia umiejętności zawodowych.

Kruszwica cyklicznie zaprasza też swoich parterów na „Podwieczorki Akademii Mistrzów”, podczas których przedstawiane są informacje ściśle merytoryczne skierowane również do restauratorów. W ten sposób firma pomaga rozwiązać problemy cywilno-prawne, finansowe, kadrowe, a także interpersonalne. W czasie spotkań rad udzielają zawsze osoby wykwalifikowane i kompetentne z danej dziedziny np. prawnicy, ekonomiści czy psycholodzy.

Zupełnie nowym działaniem edukacyjnym firmy Kruszwica było stworzenie portalu www.smazymy.com, skierowanego do szefów kuchni, kucharzy i restauratorów, jest to kompendium wiedzy o tłuszczach, przygotowane przez profesjonalistów – dla profesjonalistów. Portal zawiera również treści o najciekawszych eventach branżowych, ciekawostki ze świata, przepisy, nowe trendy, porady, jest to przestrzeń wymiany doświadczeń i inspiracji. To doskonałe źródło przekazywania wiedzy, które powstało z myślą o potrzebach rynku gastronomicznego.

Hanna Wencka z AVICO podkreśliła, że wsłuchuje się w potrzeby restauratorów i pomaga rozwinąć ich biznes. Jako firma oferuje tylko to co ma najlepsze, czyli: wiedzę, doświadczenie, znajomość rynku, trendów i produktów, doskonale zdaje sobie sprawę, że wsparcie te pomaga osiągnąć przewagę rynkową.

O dzieleniu się wiedzą biznesową, a w tym przekazywaniu technik sprzedaży opowiadał Piotr Bolczak z Żywiec Zdrój SA, który zaznaczył, że dzisiaj priorytetem jest indywidualne traktowanie klienta, a wtedy znaczenie ceny produktów, nie jest tak istotne, liczy się natomiast wsparcie, jakość i stabilność usług.

Restauratorzy mogę również liczyć na wsparcie i pomoc w kształceniu ze strony stowarzyszeń kucharskich, o zaletach przekonywał Krzysztof Szulborski – Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.

Podsumowaniem całego panelu było hasło, że „restauratorzy nie są sami w rozwoju własnego biznesu”. Współpraca z odpowiednimi firmami powoduje, że szybciej osiąga się zamierzone zyski i łatwiej rozwiązuje się wewnętrzne problemy, a dzięki trwałej współpracy stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku.

 

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń