atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Sekret smaku chińskiej kuchni

Sekret smaku chińskiej kuchni

Kuchnia Chińska kryje w sobie ogromne bogactwo składników, swoją różnorodność zawdzięczając przede wszystkim odrębnym kuchniom regionalnym, których wyróżnić można nawet kilkadziesiąt. Sztuka kulinarna z Chin pozostaje nie bez znaczenia dla kuchni na całym świecie, warto więc znać i korzystać z bogactw, które oferuje.

W zależności od klimatu danego regionu, popularne są różne składniki i smaki, od łagodnie słonych na północy do bardzo pikantnych na Zachodzie, z przewagą ryżu i warzyw albo owoców morza i makaronów. Wszystkie dania mają jedną cechę wspólną – precyzyjne przygotowanie.

Kuchnia kantońska wykorzystuje magię sosów, komponowanych z takich przypraw jak: imbir, czosnek, pieprz syczuański, cynamon, cukier. Charakteryzuje się też wykorzystywaniem produktów sojowych. Kuchnia z tego regionu słynie ze specjalnego przygotowania ryb morskich, smażonych w dużej ilości oleju z imbirem i cebulą, które następnie macza się w specjalnych sosach – chilli, hoisin lub musztardowo – sojowym.

Aby uzyskać doskonały smak potrawy, należy odpowiednio pokroić składniki, drobno i tej samej wielkości, gdyż tylko wtedy równomiernie i dobrze się ugotują oraz wchłoną sos, który nada im niesamowity smak i koloryt. Chińczycy wyróżniają nawet do 80 sposobów cięcia np. szatkowanie, tranżerowanie, cięcia ukośne, pchane, pociągane, pionowe, z toczeniem, kolebkowe.

Główną zasadą kuchni kantońskiej jest krótki czas smażenia na możliwie dużym ogniu. W tym celu używa się głębokiej patelni zwanej wokiem, która jest uwielbiana przez chińskich kucharzy. Dodatkowo cenią oni naturalny smak składników oraz ich prozdrowotne właściwości. Aby komponenty były jak najsmaczniejsze i zachowały jak najwięcej witamin gotuje się je w bambusowych koszach, które również można umieścić w woku. Jeżeli chcemy podać kilka porcji jednocześnie, możemy do woku wstawić kilka koszy na raz.

Przed podaniem posiłku, wzorem Chińskich kucharzy, warto poczęstować gości filiżanką herbaty, aby wzmożyć ich apetyt.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń