Smaki z morza i z lądu według najlepszych kucharzy

Znad patelni   21.06.2017

Ryby prosto z morza, szlachetne składniki z lądu i kilkudziesięciu najlepszych szefów i szefowych kuchni oraz cukierników z całej Polski. 15 i 16 maja w Gdańsku odbyła się kolejna edycja spotkania Chefs Only.

Chef’s Only to wydarzenie unikalne w swoim charakterze. Odchodząc od formuły konkursu, pomysłodawcy cyklu wydarzeń postanowili skoncentrować się na integracji środowiska kucharzy i cukierników w kreatywnej atmosferze.

Tematem przewodnim wiosennego spotkania Chef’s Only, w którym udział wzięło 60 szefów i szefowych kuchni, było „gotowanie na styku morza i lądu” oraz twórcze łączenie smaków składników ze środowiska wodnego oraz lądowego.

Całodniowe spotkanie rozpoczęła wyprawa na połowy bałtyckiego dorsza, podczas których, pod okiem doświadczonych rybaków, szefowie i szefowe kuchni, nierzadko po raz pierwszy, mieli okazję spróbować swoich sił w łowieniu ryb na otwartym morzu. Mimo niewielkiego doświadczenia, nawet początkującym udało się wrócić z połowów z własnoręcznie złapanymi okazami dorszy, co wprowadziło uczestników w znakomity nastrój. Po zejściu na ląd kucharzy i cukierników czekało kolejne wyzwanie – tym razem w specjalnie zaaranżowanym studio kulinarnym w Hotelu Almond. Zadaniem szefów było stworzenie dwóch dań – dania wytrawnego oraz deseru – łączących w sobie smaki lądu i morza, wykorzystując oddane do ich dyspozycji wysokiej jakości składniki, profesjonalne sprzęty gastronomiczne oraz… własne umiejętności i wyobraźnię. Wśród produktów, z jakich mogli korzystać kucharze pojawiły się oczywiście bałtyckie ryby, w tym główny bohater spotkania – dorsz, dla którego zgranym duetem w kilku daniach okazał się nowy olej z esencją masła Kruszwicy. Z zadaniem szefowie zmagali się w drużynach, dla których dodatkowym wsparciem byli uczniowie szkół gastronomicznych. Pięciu młodych uczestników zostało wyłonionych w ramach konkursu organizowanego na fanpage’u magazynu „Akademia Kulinarna”,  którego nagrodą główną była możliwość gotowania u boku wybitnych zawodowców.  

Mimo ograniczonego czasu, spod rąk zespołów wyszły pomysłowe, kreatywnie aranżowane talerze, a poszczególne dania stanowiły udane kompozycje smaków i tekstur, osiąganych za pomocą różnego rodzaju technik kucharskich – od marynowania po smażenie w głębokim tłuszczu.

Organizatorem cyklu wydarzeń Chefs Only  jest Aneta Tyczyńska z Marketing&More. Wiosenna edycja powstała przy wsparciu Krzysztofa Szulborskiego z SKP, a gospodarzem wydarzenia był Przemysław Langowski, szef kuchni restauracji Magiel.

Jesienna edycja Chefs Only odbędzie się w październiku w Pałacu Mierzęcin.

Partnerem wydarzenia była Kruszwica.

Smaki z morza i z lądu według najlepszych kucharzy Smaki z morza i z lądu według najlepszych kucharzy Smaki z morza i z lądu według najlepszych kucharzy Smaki z morza i z lądu według najlepszych kucharzy Smaki z morza i z lądu według najlepszych kucharzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 5

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.