atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Strona główna > Smaki z morza i z lądu według najlepszych kucharzy

Smaki z morza i z lądu według najlepszych kucharzy

Ryby prosto z morza, szlachetne składniki z lądu i kilkudziesięciu najlepszych szefów i szefowych kuchni oraz cukierników z całej Polski. 15 i 16 maja w Gdańsku odbyła się kolejna edycja spotkania Chefs Only.

Chef’s Only to wydarzenie unikalne w swoim charakterze. Odchodząc od formuły konkursu, pomysłodawcy cyklu wydarzeń postanowili skoncentrować się na integracji środowiska kucharzy i cukierników w kreatywnej atmosferze.

Tematem przewodnim wiosennego spotkania Chef’s Only, w którym udział wzięło 60 szefów i szefowych kuchni, było „gotowanie na styku morza i lądu” oraz twórcze łączenie smaków składników ze środowiska wodnego oraz lądowego.

Całodniowe spotkanie rozpoczęła wyprawa na połowy bałtyckiego dorsza, podczas których, pod okiem doświadczonych rybaków, szefowie i szefowe kuchni, nierzadko po raz pierwszy, mieli okazję spróbować swoich sił w łowieniu ryb na otwartym morzu. Mimo niewielkiego doświadczenia, nawet początkującym udało się wrócić z połowów z własnoręcznie złapanymi okazami dorszy, co wprowadziło uczestników w znakomity nastrój. Po zejściu na ląd kucharzy i cukierników czekało kolejne wyzwanie – tym razem w specjalnie zaaranżowanym studio kulinarnym w Hotelu Almond. Zadaniem szefów było stworzenie dwóch dań – dania wytrawnego oraz deseru – łączących w sobie smaki lądu i morza, wykorzystując oddane do ich dyspozycji wysokiej jakości składniki, profesjonalne sprzęty gastronomiczne oraz… własne umiejętności i wyobraźnię. Wśród produktów, z jakich mogli korzystać kucharze pojawiły się oczywiście bałtyckie ryby, w tym główny bohater spotkania – dorsz, dla którego zgranym duetem w kilku daniach okazał się nowy olej z esencją masła Kruszwicy. Z zadaniem szefowie zmagali się w drużynach, dla których dodatkowym wsparciem byli uczniowie szkół gastronomicznych. Pięciu młodych uczestników zostało wyłonionych w ramach konkursu organizowanego na fanpage’u magazynu „Akademia Kulinarna”,  którego nagrodą główną była możliwość gotowania u boku wybitnych zawodowców.  

Mimo ograniczonego czasu, spod rąk zespołów wyszły pomysłowe, kreatywnie aranżowane talerze, a poszczególne dania stanowiły udane kompozycje smaków i tekstur, osiąganych za pomocą różnego rodzaju technik kucharskich – od marynowania po smażenie w głębokim tłuszczu.

Organizatorem cyklu wydarzeń Chefs Only  jest Aneta Tyczyńska z Marketing&More. Wiosenna edycja powstała przy wsparciu Krzysztofa Szulborskiego z SKP, a gospodarzem wydarzenia był Przemysław Langowski, szef kuchni restauracji Magiel.

Jesienna edycja Chefs Only odbędzie się w październiku w Pałacu Mierzęcin.

Partnerem wydarzenia była Kruszwica.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się