Smażona cielęcina marengo

Składniki

Proporcje na 1,5 kg:

Łata, łopatka, mostek cielęcy

Cebula

Czosnek

200 ml białego wina

Litr ciemnego wywaru

1 kg obranych, wypestkowanych świeżych pomidorów

Bouquet garni

20 małych cebulek

Masło

20 małych pieczarek

Natka pietruszki

Rumienimy kawałki cielęciny na oleju. Dodajemy do nich posiekaną cebulę oraz zmiażdżony czosnek. Gdy mięso będzie usmażone, spuszczamy olej. Deglasujemy rondel 200 ml białego wina i redukujemy. Podlewamy litrem ciemnego wywaru, dodajemy pomidory i bouquet garni. Gotujemy wszystko delikatnie przez półtorej godziny. Przekładamy mięso do drugiego rondla i dodajemy małe cebulki ugotowane w maśle, ugotowane pieczarki i dwie szczypty rozdrobnionej natki pietruszki. Redukujemy sos o jedną trzecią, wlewamy do mięsa i gotujemy na wolnym ogniu przez kolejne piętnaście minut. Odtłuszczamy przed podaniem. Układamy w pucharkach i otaczamy grzankami smażonymi na oleju lub na klarowanym maśle.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 20 = 27

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.