atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Smażone przysmaki z całego świata

Smażone przysmaki z całego świata

Bez porcji usmażonej na złoto rybki z porcją chrupiących frytek nie ma wczasów nad polskim morzem. A czym kuszą inne kraje? Oto garść kulinarnych inspiracji na nadmorskie smakołyki z całego świata, idealnych na nadchodzący okres letnich wakacji.

Katalonia: Smażone kalmary

Pokrojone w cienkie pierścienie tuszki kalmarów. Można je panierować w soli z przyprawami lub lekkim cieście z mąki, jaj i/lub gazowanej wody.

Andaluzja: smażone boquerones, czyli drobne sardele

Boquerones to małe sardele (anchovies), które świetnie nadają się do smażenia. Podawane jako tapas, czyli przekąska do szklaneczki zimnego piwa lub białego, wytrawnego wina. Podaj je z sosem aioli.

Polska: smażone szprotki

Drobne morskie rybki idealnie nadają się do smażenia i szkoda, że tak rzadko są proponowane gościom nadmorskich restauracji. Idealne jako przekąska, zwłaszcza, gdy podaje się z wyborem wykonanych samodzielnie sosów.

Wielka Brytania: Fish & Chips

Jedna z najpopularniejszych potraw kuchni brytyjskiej. Tradycyjnie pod nazwą „fish” kryje się łupacz lub dorsz, odznaczający się białym, jędrnym mięsem. Tradycyjnie fish & chips podaje się z octem winnym lub sosem tatarskim.

Włochy: Fritto misto

Czyli, w wolnym tłumaczeniu, „smażone różności”. Pod tą nazwą kryje się zazwyczaj porcja usmażonych na złoto owoców morza, np. krążków kalmarów, kawałków ośmiornicy, małży, krewetek i drobnych rybek (np. sardynki).

Japonia: tempura z krewetek

Tempura to danie przyrządzane z owoców morza lub warzyw, panierowanych w delikatnym cieście na bazie wody i pszennej mąki, a następnie smażonych w głębokim tłuszczu. Popularną wersją tempury jest tempura z krewetek, podawana z sosem sojowym lub jako dodatek do innych dań, np. makaronu udon z bulionem.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń