atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Sprawdź 5 pomysłów na prezent dla chefów!

Sprawdź 5 pomysłów na prezent dla chefów!

Dla niektórych praca w gastronomii to prawdziwa pasja, którą pragną nieustannie rozwijać. Znasz takie osoby? Jeśli szukasz dla nich najlepszego prezentu świątecznego, to nie masz przed sobą prostego zadania. Spokojnie! Przybywamy z pomocą. Zobacz, co warto podarować szefowym i szefom kuchni na tegoroczną Gwiazdkę, aby mogli jeszcze lepiej rozwijać swoją pasję w domowym zaciszu!

W Święta pragniemy zaskoczyć swoich bliskich oryginalnymi podarunkami, które odzwierciedlą to, jak dobrze ich znamy. Jeśli ważna dla Ciebie osoba pasjonuje się gastronomią i stale szuka gadżetów, które pomogą jej rozwinąć swój warsztat, to… dobrze się składa! Przygotowaliśmy spis pięciu prezentów, które pomagają ułatwić sobie pracę i poszerzyć wiedzę o kluczowych technikach oraz produktach kulinarnych. Zaczynamy!

1. Garnki, które się nie przypalają

To gwarancja wygody, zwłaszcza podczas intensywnego gotowania na pełnych palnikach. Garnki, które się nie przypalają mają specjalną powłokę teflonową, do której nie przywiera przyrządzane jedzenie. Dzięki temu idealnie nadają się nie tylko do klasycznego gotowania, lecz także do smażenia! Czym warto się kierować przy ich wyborze? Przede wszystkim jakością teflonu. To od tego zależy, czy przyrządzanie dań będzie bezpieczne dla zdrowia. 

Do garnków, które się nie przypalają, warto dodać również wysokiej jakości drewniane lub wykonane z jakościowego tworzywa akcesoria. Pozwolą na bezpieczną pracę bez obaw o uszkodzenie teflonu – w końcu garnki ze zniszczoną powłoką teflonową można jedynie wyrzucić.   

2. Pęseta do wybierania ości ryb

Ten prosty gadżet to duże ułatwienie, jeśli Twoja bliska osoba lubi serwować owoce morza i ryby – surowe, gotowane lub wędzone. Z pomocą pęsety do wybierania ości można łatwo usunąć rybie ości oraz łuski. To przydatne narzędzie warto wybrać w wersji ze stali nierdzewnej. Dzięki temu będzie trwałe, a jego czyszczenie – bardzo proste. 

3. Mandolina kuchenna

Chefy nie grają na niej swoich ulubionych kawałków – wygrywają za to smakiem dań, przyrządzonych z jej pomocą. Mandolina kuchenna, zwana także szatownicą, pomaga w szybki sposób drobno pokroić lub zetrzeć warzywa i owoce. Wyposażona w perfekcyjnie ostre ostrze, wykonane najczęściej z hartowanej stali, będzie doskonałym ułatwieniem w trakcie codziennego gotowania. Podczas wyboru sprzętu na prezent, warto zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada regulację grubości cięcia. To duża wygoda, która zwiększa również możliwości zastosowania szatkownicy. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza regulowane mandoliny z wysoko gatunkowej stai nierdzewnej. 

4. Książki kulinarne dla profesjonalistów

Inspirujące książki kulinarne to kopalnia wiedzy nawet dla najbardziej doświadczonych ekspertów. Po jakie tytuły warto sięgnąć na prezent? Przede wszystkim po takie klasyki jak:

1. Przewodnik kulinarny autorstwa Augusta Escoffiera 

2. Baking and Pastry (Culinary Institute of America) 

3. Tout Robuchon Joëla Robuchona 

4. The Nomad Cookbook Daniela Humma i Willa Guidary

5. Zimna Kuchnia Reinholda Metza i Hansa Szameitata

6. Mąka, woda, drożdze, sól Kena Forkisha

7. Chleb Jeffreya Hamelmana

8. On Food and Cooking Harolda McGee

9. Sauces Michela Rouxa

10. Eleven Madison Park Daniela Humma i Willa Guidary

11. White Heat Marco Pierre’a White’a

Kolejność jest przypadkowa, a dobór najlepszego tytułu zależy już od indywidualnych zainteresowań obdarowywanej osoby. Jedno jest pewne – każdą z nich warto przeczytać!

5. Orientalne przyprawy i niszowe składniki do dań

Szefowe i szefowie kuchni często mają na swojej liście życzeń niszowe, ekskluzywne składniki, które chcieliby zaserwować. To na przykład wysokiej jakości białe trufle, naturalny szafran, Densuke, kawior Almas, sproszkowane złoto spożywcze, czekoladowe trufle Knipschildt czy też sezonowy miód wrzosowy… opcji może być jednak znacznie więcej – a ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. 

W ekonomicznej wersji warto przemyśleć stworzenie zestawu ciekawych, orientalnych przypraw na własną rękę, np. w szklanych probówkach (fiolkach) na drewnianym stojaku. Możesz do nich wsypać różne rodzaje papryki chili, czarną sól Kala Namak, czarny kardamon, nasiona bazylii azjatyckiej, cynamon cejloński i wiele innych, zgodnie z własna koncepcją. Jeśli jednak chcesz wręczyć oryginalny prezent i masz na niego fundusze, to swój wybór oprzyj na rodzaju kuchni, w której specjalizuje się Twoja bliska osoba. Jak myślisz, z czego ucieszyłaby się najbardziej? 

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń