atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Trendy w gastronomii 2018. Co przyszłość przynosi na talerze?

Trendy w gastronomii 2018. Co przyszłość przynosi na talerze?

Na podstawie raportu MADE “Bądź 3 kroki przed” zebraliśmy dla Was garść trendów, które z pewnością zostaną z nami na dłużej, a także kilka nowinek, o których warto pamiętać w najbliższych miesiącach. Na niektóre nowości musimy jeszczę chwilę poczekać, ale jedno jest pewne – warzywa zyskują na znaczeniu i stają się bardzo ważnym elementem menu.

Rośliny górą

Wegańskie dania przestają być czymś nowym, zaskakującym, czy stanowiącym jedynie dodatek do menu. Warzywne opcje grają pierwsze skrzypce nie tylko dla tych gości, którzy są zadeklarowanymi weganami. Ograniczanie spożycia mięsa na rzecz większej ilości warzyw staje się coraz bardziej powszechne, a nazwa tego zjawiska – fleksitarianizm – jest na ustach całej branży gastronomicznej i nie tylko. To dobra wiadomość zarówno dla środowisk naturalnego, jak i dla naszego food costu, bowiem w Polsce możemy cieszyć się wysoką dostępnością i relatywnie niskimi cenami sezonowych warzyw i owoców.

Jedzenie z laboratorium

Nauka nieustannie idzie do przodu, a wraz z nią zwiększają się możliwości zastępowania białka odzwierzęcego produktami roślinnymi. Marki, takie jak Beyond Meat, tworzą dania, które wyglądają i smakują jak ich mięsne pierwowzory, a przy tym są znacznie zdrowsze i posiadają więcej substancji odżywczych. Możemy założyć się, że już wkrótce będziemy pracować na takich produktach w naszych kuchniach.

Smakowite zdjęcia

Widok gości, którzy najpierw fotografują danie, zanim zaczną jeść, jest Ci znajomy? Jeśli tak, to oznacza dwie rzeczy: Twoje jedzenie prezentuje się naprawdę dobrze, a era foodstagrammingu trwa w najlepsze. Co to oznacza? Nasze dania powinny być starannie skomponowane, wyglądać apetycznie i być efektownie podane. Warto bawić się kolorami składników – w tym sezonie króluje fiolet. Niech zdjęcia Twoich potraw ruszają w świat za pośrednictwem mediów społecznościowych i sprowadzają nowych, spragnionych estetycznych i smakowych doznań gości.

Składniki na czasie

Pandan, kwiaty jadalne i herbata – to trzy gwiazdy modnego menu. Jeśli Twoja restauracja celuje w gości poszukujących nowych trendów, to koniecznie weź pod uwagę te składniki. Liście pandanu dodadzą wspaniałego waniliowego aromatu i orzechowego smaku zarówno wytrawnym daniom, jak i deserom. Jadalne kwiaty ozdabiają i dodają smaku potrawom i napojom już od kilku sezonów i nic nie zapowiada zmian na tym polu. Obecnie najpopularniejszy jest kwiat czarnego bzu, a zaraz za nim lawenda, płatki róży i orchidea.

Kawa czy herbata? W tym sezonie na pewno herbata! Zarówno w postaci naparu z jakościowych liści parzonych w odpowiedniej temperaturze, a także dodatku do deserów i koktajli.

Tekst opracowany na podstawie Raportu MADE 2018.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń