Wegańskie pączki 2018, czyli poznaj tych, którzy postawili na rośliny

Znad patelni   8.02.2018

Smalec, jajka i masło to pierwsze składniki, które przychodzą do głowy na hasło “Pączek”. Jednak rosnąca popularność diety wegańskiej powoduje, że coraz więcej miejsc decyduje się na produkcję tych ciastek bez składników pochodzenia odzwierzęcego. Poznajcie tych, którzy postawili na roślinne produkty i wprowadzili do swojej oferty wegańskie pączki.

Avocado, Gdańsk
O tym jak pyszne są ciasta w Avocado, świadczy przede wszystkim to, że w zeszłym roku ich wegańskie pączki skończyły się po godzinie. W Gdańsku Tłusty Czwartek bez Avocado to nie Tłusty Czwartek!
http://avocado.info.pl/
https://www.facebook.com/avocadoveganbistro/

Galeria Wypieków Lubaszka, Warszawa, Piaseczno
Ta niemała już sieć piekarni idzie z biegiem czasu i od prawie roku w swojej ofercie ma wegańskie pączki. W wybranych lokalach organizowane są cykliczne Wegańskie Czwartki, dzięki którym można kupić specjalne wegańskie słodkości.
http://lubaszka.pl/ 
https://www.facebook.com/GaleriaWypiekowLubaszka/

Gromulski Piekarnia Cukiernia, Warszawa, Sulejówek, Otwock, Piastów, Dębe Wielkie, Mińsk Mazowiecki, Cegłów, Kałuszyn, Mrozy, Kotuń
Tradycyjna rodzinna piekarnia prowadzona od 1959 roku. Jak sami właściciele mówią: „Jakość jest u nas chlebem powszednim. Piekarnia powstała z miłości do piekarskiego rzemiosła”. Widać ją i czuć w smaku oferowanych produktów. Pod koniec stycznia do oferty wprowadzono wegańskie pączki z nadzieniem różanym, które okazały się strzałem w dziesiątkę. W swoim składzie nie zawierają oleju palmowego, składników modyfikowanych genetycznie, konserwantów ani polepszaczy.
http://www.piekarniagromulski.pl/
https://www.facebook.com/PiekarniaGromulski/

Krowarzywa, Kraków, Warszawa, Gdańsk, Białystok, Wrocław, Toruń
Ta słynna sieć wegańskich burgerowni słynie nie tylko z pysznych kanapek, ale także z wybornych wegańskich pączków. Nie zabraknie ich także w ten Tłusty Czwartek.
http://krowarzywa.pl/

MOD Donuts, Warszawa
Donuty w wersji gourmet. Przepyszne pączki z dziurką w środku oblane kolorowymi lukrami. MOD Donuts od dawna zachwycają smakiem i wyglądem. Informacja o tym, że lokal serwuje wegańskie pączki rozeszła się błyskawicznie.
http://moddonuts.com/
https://www.facebook.com/MODdonuts/

Pączek i spółka, Łódź
Tradycyjne wypieki w oryginalnych odsłonach, w tym czarne pączki, pączki z palonymi bezami. W ten Tłusty Czwartek lokal będzie oferował także wegańskie pączki.
https://www.facebook.com/paczek.spolka/

Restauracja Korzenie, Łódź
Restauracja w centrum Łodzi słynąca z wegetariańskich i wegańskich potraw. W menu królują warzywa, ale całkiem rozbudowana jest także karta deserów. 8 lutego dostępne będą w sprzedaży wegańskie pączki.
https://www.facebook.com/bistro.korzenie/

Sugar Szop & Wilk Syty, Wrocław
Jak sami o sobie piszą: “Sugar Szop powstał z siostrzanej miłości do roślinnych słodkości. Torty i ciasta na zamówienie, bez jaj, nabiału i bez ściemy.” W Tłusty Czwartek ich pączki dostaniecie w Wilku Sytym.
https://www.facebook.com/sugarszop/

Vege bistro, Warszawa
Ten niewielki lokal w śródmieściu oferuje kuchnię polską w wegańskiej odsłonie. Zjecie tam wegańskiego devolailla, kaszankę, a nawet flaczki. Jednym słowem jest to polski comfort food w wegańskim wydaniu. W tłusty czwartek zjecie tam pyszne pączki z lukrem i marmoladą.
https://www.facebook.com/VegeBistro/

Zielony Most, Katowice
Wegańskie specjały “w 100 proc. roślinne, ekologiczne, naturalne” dostępne są też na Śląsku. Specjalną ofertę na Tłusty Czwartek przygotował Zielony Most, pierwsze w Katowicach w pełni wegańskie bistro specjalizujące się w zdrowych, kolorowych i dobre przyprawionych daniach.
https://www.facebook.com/BistroZielonyMost/

Nie ma Twojego lokalu na liście, a specjalizujesz się w wegańskich pączkach, lub chciałbyś polecić innym roślinne słodkości? Zostaw komentarz pod wpisem i podziel się informacją z innymi!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

69 − 63 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.