atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Strona główna > Więcej niż tysiąc słów… Czyli dlaczego warto korzystać z fotografii przy promocji swojej restauracji?

Więcej niż tysiąc słów… Czyli dlaczego warto korzystać z fotografii przy promocji swojej restauracji?

Człowiek je oczami. Założymy się, że każdy z Was słyszał kiedyś to wyrażenie. W dużej mierze odnosi się ono do wyglądu potraw, ale można je także trafnie zastosować do roli zdjęć w promocji restauracji. Dzisiaj kolejna lekcja z marketingu – tym razem o tym, że aby się wyróżnić należy pokazywać ludziom piękne jedzenie – nie tylko w restauracji. Pamiętajmy o ważnej zasadzie, najpierw jemy oczami ! Oto dlaczego potrzebujesz wysokiej jakości fotografii, aby skutecznie promować swój biznes.

Według danych Hub Spot, 47 proc. specjalistów od marketingu stosuje zdjęcia jako podstawę swojej strategii reklamowej. Inc.com twierdzi, że do roku 2018 81 proc. całkowitej komunikacji internetowej będzie opierało się na treściach wizualnych. Restauracje, które chcą pozostać liderami na dzisiejszym, szybko zmieniającym się rynku, nie mogą sobie pozwolić na pozostanie w tyle. Zdjęcia i filmy, które zainteresują potencjalnych klientów i przyciągną uwagę mediów, to podstawa dzisiejszego być lub nie być w internecie. Treści wizualne będą kluczem do Twojego sukcesu w przyszłości.

Od dłuższego czasu Instagram czy Facebook zalewane są zdjęciami jedzenia. Nic dziwnego. Żadne słowa, poematy, wiersze ani inne utwory liryczne nie przestawią tego, jak smakowity jest policzek wołowy w sosie demi glas z puree z ziemniaków. Menu, nawet bezbłędnie ułożone i dopasowane do potrzeb gości, zawsze pozostanie słowami na papierze i nie odzwierciedli dania, które Twój szef kuchni skrupulatnie ułożył na talerzu. A co jeśli Twój klient nie mówi w języku, w którym jest Twoja karta? W przeciwieństwie do menu, zdjęcia to Twoja najlepsza wizytówka – tak samo przekonująca w każdym języku świata.

Profesjonalna fotografia nie tylko cieszy oczy, ale przede wszystkim – prowadzi do konwersji. Z danych Google wynika, że ⅓ wyszukań restauracji w Google ma miejsce tuż przed odwiedzinami. Dzieje się to z dwóch powodów. Przede wszystkim klienci szukają adresu restauracji, ale także decydując się na spontaniczy posiłek w restauracji sprawdzają zdjęcia potraw i to, co mogą w niej zjeść. Jeśli w Twojej zakładce w Google zdjęcia będą nieapetyczne, klient nie zdecyduje się na wizytę.

Treści wizualne są kluczem do prowadzenia profili w mediach społecznościowych. Na Facebooku lub Instagramie ludzie nie chcą czytać o Twoich potrawach. Chcą je zobaczyć i na tej podstawie podjąć decyzję, czy odwiedzą Twoją restaurację.

Nie oznacza to, że każda restauracja powinna teraz robić sesje zdjęciowe i inwestować w fotografów. Jeśli koszty profesjonalnej ekipy, są dla Ciebie zbyt wysokie, polecamy przejść kilkudniowe kursy, w których dowiesz się jak fotografować swoje dania. Na rynku pojawiły się również półmiski z podstawką na aparat oraz specjalne pudełka doskonale oświetlone, które przeznaczone są do tego typu zdjęć. Wystarczy zakup dobrego kompaktowego aparatu lub dobrej jakości telefonu komórkowego, odrobina wyczucia estetycznego i zrobimy “apetyczne zdjęcia”, które przyciągną do nas klientów.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się