Wszechstronne zastosowanie tłuszczów w kuchni według Jarka Walczyka

Filmy   6.02.2019

Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez tłuszczy. Dzięki swoim właściwościom wykorzystywane są do wielu celów. To one sprawiają, że możemy odkrywać różne dania na nowo. Olej można użyć do gotowania, smażenia, pieczenia, infuzowania, a także przygotowywania sosów dressingów, czy nawet deserów.

Olej to znany nośnik smaku, co jest często brane pod uwagę w gastronomii. Jednym ze sposobów na wykorzystanie tych właściwości jest infuzowanie – to proces w którym olej nabiera nowego smaku. Na filmie można zobaczyć, że niewykorzystane zioła mogą być użyte do wzbogacenia płynnego tłuszczu, co zmieni smak przyszłych potraw.

Pamiętać trzeba także, że nie warto smażyć na olejach, których temperatura dymienia jest niska. Taki tłuszcz szybko zdegraduje i zamiast pomóc, pogorszy sytuację. Lepiej będzie na przykład posmarować usmażoną już potrawę olejem z pestek dyni lub lnu.

https://www.youtube.com/watch?v=W2FCoEk2nKk

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

44 − = 42

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.