Zupa cebulowa

Składniki

Na 4 porcje:

50 ml oleju

1 łyżka oliwy z oliwek

1 kg cebuli

1 łyżeczka cukru

4 ząbki czosnku

2 łyżki mąki

250 ml wytrawnego białego wina

1,3 l wywaru wołowego

4 kromki chleba

140 g sera Gruyère

Smażymy cebulę do momentu, aż zmięknie. Dodajemy cukier i gotujemy jeszcze 20 minut, mieszając, aż cebula się skarmelizuje. Podczas ostatnich kilku minut dodajemy zmiażdżony czosnek, posypujemy mąką i mieszamy. Zwiększamy ogień i ciągle mieszając, dodajemy wino, a następnie gorący wywar. Przykrywamy i gotujemy na wolnym ogniu przez ok. 15-20 minut.

Podajemy z gorącymi grzankami i posypujemy serem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

66 − 64 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.