atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > 3 sposoby na przygotowanie tofu, króla wegańskiego stołu

3 sposoby na przygotowanie tofu, króla wegańskiego stołu

Któż nie słyszał o tofu! Ten uwielbiany przez wegan i wegetarian produkt w pełni zasługuje także na uznanie mięsożerców. Porzućmy więc sztuczne podziały i kierujmy się jednym: smakiem!

Historia tofu sięga prawie 200 lat p.n.e. Legenda głosi, że zostało wynalezione w Chinach przez księcia Liu Ana. Czym właściwie jest tofu? To twarożek sojowy, powstały na skutek procesu koagulacji mleka sojowego. Popularne w Azji – przede wszystkim w Japonii, Korei, Wietnamie i Tajlandii. A od wielu lat także w… Polsce. Tofu można z łatwością znaleźć w większości sklepów.
Istnieją setki sposobów na przygotowanie doskonałego tofu. Wybraliśmy trzy ulubione.

1. Tofu w tempurze

Często zarzuca się tofu, że jest „nijakie” lub „bez smaku”. Wystarczy je zamarynować w dowolnej marynacie. Do tofu w tempurze pasuje słodko-ostra marynata z papryczek chili, syropu z agawy, limonki i delikatnego oleju. Marynujemy tofu przez kilka godzin, następnie obtaczamy je w delikatnym cieście na tempurę i smażymy na głębokim tłuszczu – oleju bądź fryturze. Koniecznie o wysokim punkcie dymienia!

2. Tofu grillowane

Kolejna propozycja to tofu grillowane – na grillu bądź patelni grillowej. Marynujemy tofu w marynacie z czosnku, sosu sojowego (który dostarczy nam piątego smaku – umami, będącego kwasem glutaminowym), oliwy, tymianku i cytryny. Grillujemy je, aż stanie się złociste.

3. Tofu smażone na głębokim tłuszczu

Możemy także smażyć tofu na głębokim tłuszczu bez żadnej panierki. Marynujemy je w papryczkach chilli, sosie sojowym, czosnku i cytrynie, a następnie wrzucamy do gorącego oleju. Pysznie!

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń