3 sposoby na przygotowanie tofu, króla wegańskiego stołu

Produkty wegańskie   17.07.2017

Któż nie słyszał o tofu! Ten uwielbiany przez wegan i wegetarian produkt w pełni zasługuje także na uznanie mięsożerców. Porzućmy więc sztuczne podziały i kierujmy się jednym: smakiem!

Historia tofu sięga prawie 200 lat p.n.e. Legenda głosi, że zostało wynalezione w Chinach przez księcia Liu Ana. Czym właściwie jest tofu? To twarożek sojowy, powstały na skutek procesu koagulacji mleka sojowego. Popularne w Azji – przede wszystkim w Japonii, Korei, Wietnamie i Tajlandii. A od wielu lat także w… Polsce. Tofu można z łatwością znaleźć w większości sklepów.
Istnieją setki sposobów na przygotowanie doskonałego tofu. Wybraliśmy trzy ulubione.

1. Tofu w tempurze
Często zarzuca się tofu, że jest „nijakie” lub „bez smaku”. Wystarczy je zamarynować w dowolnej marynacie. Do tofu w tempurze pasuje słodko-ostra marynata z papryczek chili, syropu z agawy, limonki i delikatnego oleju. Marynujemy tofu przez kilka godzin, następnie obtaczamy je w delikatnym cieście na tempurę i smażymy na głębokim tłuszczu – oleju bądź fryturze. Koniecznie o wysokim punkcie dymienia!

2. Tofu grillowane
Kolejna propozycja to tofu grillowane – na grillu bądź patelni grillowej. Marynujemy tofu w marynacie z czosnku, sosu sojowego (który dostarczy nam piątego smaku – umami, będącego kwasem glutaminowym), oliwy, tymianku i cytryny. Grillujemy je, aż stanie się złociste.

3. Tofu smażone na głębokim tłuszczu
Możemy także smażyć tofu na głębokim tłuszczu bez żadnej panierki. Marynujemy je w papryczkach chilli, sosie sojowym, czosnku i cytrynie, a następnie wrzucamy do gorącego oleju. Pysznie!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 86 = 91

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.