5 najlepszych ziół do smażenia

Zioła   17.07.2017

Czy jest coś lepszego od świeżych, aromatycznych ziół? Może… smażone, chrupiące (i wciąż aromatyczne) zioła? Przeczytaj, jak je przygotować i „z czym to się je”!

Smażenie ziół to trend kulinarny, który powoli dociera do Polski. Warto dać mu szansę! Udało nam się wybrać 5 najlepszych ziół do smażenia: pietruszkę, rozmaryn, szałwię, bazylię i miętę. Oczywiście można smażyć też inne, jednak to te trzy skradły nasze serca.

Jak to usmażyć?
Przede wszystkim trzeba odpowiednio przygotować zioła – umyć je i dokładnie wysuszyć.

Sposób nr 1 – chrupiące zioła
Rozgrzewamy ok. 3 cm oleju o wysokim punkcie dymienia do temperatury 190 stopni.. Delikatnie wkładamy szczypcami zioła. Po 30 sekundach powinny wypłynąć na powierzchnię. Wyciągamy je szczypcami lub łyżką durszlakową i odkładamy na ręcznik papierowy. Jeszcze gorące, posypujemy szczyptą soli.

Sposób nr 2 – zioła w tempurze
Postępujemy podobnie jak powyżej. Delikatnie obtaczamy zioła w cieście na tempurę (mąka, woda gazowana, sól). Następnie smażymy w 160 stopniach przez ok. 1,5 min.

Sposób nr 3 – szkliste zioła
Wybierzmy te najdelikatniejsze – szałwię, bazylię, pietruszkę lub miętę.  Smaż tak, by odparować wodę i nie zniszczyć zielonego barwnika (chlorofilu). Uzyskasz wtedy przepiękny „efekt szkła” zioła, smażymy je w temperaturze 140 stopni przez 1,5 min. Wyciągamy zioła szczypcami. Powinny być idealnie zielone – w przeciwnym wypadku temperatura była za wysoka.

Tak przygotowane zioła idealnie sprawdzą się jako garnisz do dowolnego dania. Mogą też stanowić jego integralną część, np. dodane do fritto misto.

Spróbujcie koniecznie!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

7 + 2 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.