Co liczy się dla profesjonalistów? Parametry urządzeń, na które warto zwrócić uwagę

Znad patelni   18.01.2018

Jarosław Walczyk, prezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni
W mojej kuchni każdy zakupiony sprzęt jest istotny. Musi spełniać swoje parametry i dokładności pomiaru temperatury czy wagi. Co do wyposażenia – trudno pracować bez termometru. To moim zdaniem najważniejszy element w pracy, który pozwala kontrolować temperaturę zewnętrzna oraz wewnętrzną produktu. Ważny jest tak sprzęt stały, jak i urządzenie przenośne typu Thermomix itp.

Adam Chrząstowski, szef kuchni w Ed Red Warszawa/Kraków
Funkcjonalność danego urządzenia zależy przede wszystkim od stabilności i niskiego poziomu awaryjności. Głównie na to staram się kłaść nacisk.

Dariusz Struciński, szef kuchni Restauracji Pałacowa Hotel Anders Stare Jabłonki
Cechy dobrego urządzenia to energooszczędność, solidność wykonania, łatwość w utrzymaniu czystości oraz prostota w obsługiwaniu.

Mirek Drewniak, właściciel dwóch firm: cateringowej i doradczej, Mirand – Gast,Bielsko-Biała, Catering Group Centrum – Południe, Bełchatów.
W mojej kuchni sprzęty muszą posiadać funkcję szybkiej obróbki technicznej, z możliwością łatwego czyszczenia i prostego sterowania.

Janusz Pyra, szef kuchni w Restauracji Zamkowa – Zamku Dubiecko
W kuchni najistotniejszym parametrem jest czas i temperatura. Przestrzeganie tych detali decyduje o finalnym efekcie produkcji.

Wojciech Harapkiewicz, szef kuchni w Restauracji Babinicz w Szczawnie – Zdroju
Właściwie to, na co zwracam uwagę zależy od urządzenia, z którego korzystam. Jeżeli chodzi o frytkownicę – duża moc, precyzyjny termostat i zimna strefa podgrzałkowa wydłużająca żywotność tłuszczu. Cyrkulator sous – vide do niskotemperaturowego gotowania ryb w tłuszczu.

Iwona Niemczewska, szef kuchni w Restauracji Z Drugiej Strony Lustra
Najważniejszymi parametrami urządzeń używanych w mojej kuchni są niezawodność, intuicyjność, łatwość czyszczenia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

28 + = 29

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.