Inspiracja w pracy, czyli na jakich kulinarnych osobowościach opierają się szefowie kuchni?

Znad patelni   20.12.2017

Jarosław Walczyk, prezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni
To niezwykle trudne pytanie. Jest wielu zacnych szefów kuchni. Ja próbuję przede wszystkim znaleźć inspirację w ludziach dbających o produkt. Cenię w nich sobie również wykorzystywanie różnorakich technik kulinarnych, a co za tym idzie – umiejętność podniesienia walorów smakowych produktów.

Adam Chrząstowski, szef kuchni w Ed Red Warszawa/Kraków
Dla mnie utożsamieniem inspiracji jest jedno nazwisko – Thomas Keller. Wspaniały amerykański szef kuchni, restaurator i autor wielu wspaniałych książek kucharskich.

Marek Widomski, szef kuchni i właściciel Introligatornia Smaku w Krakowie
Inspiruję się osobą Karola Okrasy – w swojej prostocie gotowania polskich dań potrafi stworzyć niesamowite i niepowtarzalne kompozycje poparte wyśmienitym smakiem.

Dariusz Struciński, szef kuchni Restauracji Pałacowa Hotel Anders Stare Jabłonki
Karol Okrasa – przede wszystkim za jego wspaniałą osobowość oraz wybitność w kwestii kulinariów.

Mirek Drewniak, właściciel dwóch firm: cateringowej i doradczej, Mirand – Gast,Bielsko-Biała, Catering Group Centrum – Południe, Bełchatów.
Może za późno na inspiracje – obserwuję rozwój zawodowy Wieśka Bobera, energię Marcina Budynka i mojego syna Konrada Drewniaka – młody jedzie po bandzie.

Janusz Pyra, szef kuchni w Restauracji Zamkowa – Zamku Dubiecko
Świat sztuki kulinarnej ma wiele zasłużonych osobistość, ale inspiratorem mojej drogi zawodowej był Tadeusz Matysiak. Jego ideą było poszanowanie produktu, dbałość o naturalny smak, o przynależne miejsce tradycji, promocję produktów regionalnych, powrót do polskiej tradycji kulinarnej, promocję kuchni myśliwskiej, kuchni dworskiej, magnackiej. Tadeusz zaszczepił we mnie chęć poszukiwania smaków, bawienia się nimi.

Wojciech Harapkiewicz, szef kuchni w Restauracji Babinicz w Szczawnie – Zdroju
Paul Bocuse ze względu na jego pionierską pracę, olbrzymie doświadczenie, wytrwałości i trzymanie standardów przez wiele wiele lat.

Iwona Niemczewska, szef kuchni w Restauracji Z Drugiej Strony Lustra
Różni szefowie, a także zwykli ludzie, którzy dzielą się starymi rodzinnymi przepisami lub sposobami przygotowania posiłków.

Marcin Molik, szef kuchni w Restauracji Drukarnia w Warszawie
Jest wiele tak sławnych nazwisk jak i tych nieznanych. Cenię sobie każdego ambitnego szefa kuchni i każdego wartościowego kucharza. Od jednych i drugich można się dużo nauczyć.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 + 9 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.