atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jagnięcina w polskiej kuchni. Czy warto zmienić nawyki żywieniowe?

Jagnięcina w polskiej kuchni. Czy warto zmienić nawyki żywieniowe?

Najwyższa jakość ma znaczenie

Pochodzenie produktu i proces jego powstawania ma kluczowe znaczenie, co do tego nie ma wątpliwości. W Polsce rośnie świadomość na temat tego, że stawianie na produkty najwyższej jakości jest kluczowe dla zdrowia. Ten trend widać zarówno wśród profesjonalnych szefów kuchni jak i w zaciszu domowych kuchni. Przy przygotowywaniu potraw również stawiam na składniki najwyższej jakości, a jagnięcina brytyjska właśnie taka jest. Jagnięcina to zdecydowanie mięso klasy premium i kluczowe jest korzystanie ze świeżego produktu. To czy mięso jest świeże czy mrożone wpływa ogromnie na smak i zapach potraw.

Wartości płynące z jagnięciny

Owce zdobywają pożywienie na łąkach i wrzosowiskach, dzięki temu mięso jest wyjątkowo soczyste i kruche, a w smaku słodko – łagodne. To chude mięso (tylko 8% tłuszczu), o wysokiej zawartości składników odżywczych. Ponad połowa tego tłuszczu to nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), które są zdrowe dla organizmu. Jagnięcina zawiera bardzo pożądane dla naszego zdrowia kwasy tłuszczowe omega-3, które wspomagają pracę serca i układu krążenia. Zawiera dużo białka, które zapewnia uczucie sytości na długo, a także pomaga w utrzymaniu sprzyjającej masy ciała. To również bogate źródło łatwo przyswajalnych minerałów i antyoksydantów: żelazo, cynk, selen i potas. Jagnięcina dostarcza nam też witamin, a zwłaszcza: witaminy B12 oraz witaminy D.

Zgodnie z powyższym jagnięcina to wyjątkowe mięso, które powinno zająć szczególne miejsce w diecie Polaków, zwłaszcza, że jest niezwykle łatwa w przygotowaniu.

Jarosław Walczyk

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń