atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jak Olej z Esencją Masła pomoże Ci w przygotowaniu najlepszych zup?

Jak Olej z Esencją Masła pomoże Ci w przygotowaniu najlepszych zup?

Olej z Esencją Masła od Kruszwicy to jeden z ulubionych produktów szefowych i szefów kuchni. Nie bez powodu. Zamknięty w butelce bogaty smak masła, który został połączony z zaletami użytkowymi oleju rzepakowego, może z łatwością pogłębić smak i zapach niemalże każdego dania oraz znacząco ułatwić proces przygotowania potraw. Jednym z takich dań są np. zupy – bogate, gorące i aromatyczne… a zyskają jeszcze więcej dzięki zastosowaniu Oleju z Esencją Masła. Sprawdźmy, dlaczego.

Olej z Esencją Masła gwarantuje niesamowity efekt kulinarny – płynna frakcja masła klarowanego nadaje potrawom wyjątkowy, maślany smak, a smażonym produktom piękną złocistą barwę. Z kolei zalety rafinowanego tłuszczu rzepakowego sprawiają, że Olej z Esencją Masła zachowuje swoje właściwości aż do temperatury 220℃, w której osiąga punkt dymienia. To niezwykle ciekawy produkt, który można wszechstronnie zastosować – również do przygotowania najlepszych zup. Cebulowa, grzybowa, krem z pomidorów lub batata… Zobacz, jak w prosty i naturalny sposób wzbogacić ich smak.

Po pierwsze – perfekcyjna baza zup krem

Kiedy przygotowujesz warzywną esencję – serce swojej zupy – skorzystaj z tricku innych doświadczonych szefów kuchni. Cebula zeswetowana na Oleju z Esencją Masła, do której dodasz inne warzywa (a następnie zblendujesz, przygotowując krem), zyska niepowtarzalnego, głęboko maślanego, choć nadal subtelnego smaku. To m.in. patent Macieja Pisarka – Wicemistrza Świata w gotowaniu na Mistrzostwach WorldSkills 2019 – wykorzystał go w swoim kultowym przepisie na zupę dyniową. Na Oleju z Esencją Masła możesz usmażyć dowolne warzywa (i nie tylko!), stanowiące podstawę Twojego dania. 

Po drugie – idealne grzanki i chipsy

Kiedy przygotowujesz grzanki lub chipsy warzywne do zupy, to możesz z powodzeniem skropić je Olejem z Esencją Masła zamiast klasyczną oliwą. To doskonały sposób, aby wzbogacić przygotowywany dodatek – zupa stanie się bardziej sycąca. Wyobraź sobie pajdę świeżego, samodzielnie wypiekanego chleba, posmarowaną pysznym masłem. Czy to nie znacznie lepszy wybór niż… zwykła sucha kromka? Podobnie jest z grzankami. Podkreśl ich smak dzięki Olejowi z Esencją Masła, aby uczynić swoje danie bogatym – idealnym na jesienne popołudnia i zimowe wieczory!

Po trzecie – doskonałe wykończenie

Z pewnością zdarza Ci się lekko skropić swoją zupę krem odrobiną oliwy z oliwek już na sam koniec gotowania. To dobra metoda, aby pogłębić smak i nadać wywarowi odrobinę więcej ciężkości. Jeśli zależy Ci jednak, aby Twoja zupa zyskała jeszcze bogatszego smaku, możesz do tego celu użyć minimalnej ilości Oleju z Esencją Masła. Z tej metody skorzystaj zwłaszcza w zimne dni, kiedy serwujesz klimatyczne, sycące posiłki z sezonowego menu. 

Pamiętaj, że Olej z Esencją Masła sprawdzi się w Twojej kuchni nie tylko do zup. Wykorzystaj jego potencjał w potrawach z grzybami, w gulaszach oraz sosach. Stosuj go do smażenia owoców morza, najlepszych mięs czy klasycznych dań kuchni polskiej – wszędzie tam, gdzie pożądany jest maślany aromat. I wszędzie tam, gdzie tylko czujesz, że możesz perfekcyjnie wykorzystać jego właściwości. Wiedz, że Twoje potrawy wymagające dłuższego smażenia będą bezpieczne – Olej z Esencją Masła pozostaje stabilny termicznie. Po prostu przekonaj się samodzielnie, co potrafi.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń