atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jak usmażyć lody?

Jak usmażyć lody?

Zimne lody w upalny dzień? Odpowiedź jest prosta: pewnie! A jesienią albo zimą? Połączmy dwie skrajności i zamknijmy letnie orzeźwienie w chrupiącej panierce… Usmażmy lody!

Chrupiąca i gorąca panierka świetnie się sprawdza w połączeniu z zimnym i orzeźwiającym lodem. W przygotowaniu takiego deseru ważne jest, aby z wyprzedzeniem zaplanować wszystkie smaki. Gdy zamykamy w panierce orzeźwiający owocowy sorbet, nie dokładajmy już dodatkowych smaków do panierki – użyjmy po prostu czystej bułki. Jeśli natomiast smażymy lody śmietankowe lub ze słonego karmelu, w panierce doskonale sprawdzi się zmielony orzech.

Najważniejsze jest odpowiednie dobranie temperatur i zamknięcie lodów w jajecznej masie…

Zacznijmy od wyboru lodów, wygałkowaniu, a następnie – ponownym zamrożeniu. Często producenci lodów sugerują temperaturę mrożenia wyższą niż 18℃. Takie napowietrzone lody nie za bardzo nadają się do smażenia – ich szybkie stopienie może spowodować pęknięcie oraz wypłynięcie lodów do frytury. W związku z tym bierzemy gałkownicę i robimy kulki z puszystych lodów. Układamy je na blasze i wkładamy do zamrażarki – najlepiej o temperaturze 23 ℃ (czyli często maksymalnej jaką ma zamrażarka). 

Smażone lody – warstwa pierwsza

Najpierw przygotowujemy roztrzepane jajka z cukrem pudrem. Taka mieszanka będzie mocno lepiąca i świetnie pokryje zmrożone lody. Jej cienka warstwa przyklei się do gałki. Na dwa całe roztrzepane jajka używamy tylko jednej łyżki cukru pudru i blendujemy masę blenderem. 

Smażone lody – warstwa druga

Druga warstwa to ta właściwa – nadająca całą chrupkość. Do jej przygotowania możemy użyć niemal wszystkiego: płatków kukurydzianych, bułki tartej panko, wiórków kokosowych, mielonych orzechów etc. Poszczególne rozwiązania możemy łączyć, ale uwaga – obowiązuje jedna zasada. Masa musi być zmielona bardzo drobno. Mieląc orzechy, pamiętaj, aby nie zamieniły się w… masło orzechowe – po jakimś czasie zaczną „wyrzucać” tłuszcz, a to już będzie o jeden etap za daleko. 

Co robimy dalej? 

Wyjmujemy gałki lodów, zanurzamy w masie jajecznej z cukrem pudrem, a następnie obtaczamy w suchej warstwie ulubionej panierki i …. ponownie wkładamy do zamrażarki. Czekamy około 30 minut, dając się zamrozić całej kulce. Ten etap możemy powtarzać, tworząc coraz grubszą warstwę!

Smażymy!

Rozgrzewamy fryturę do 175℃ i delikatnie zanurzamy do głębokiego smażenia. Minuta w rozgrzanym tłuszczu załatwi sprawę! Tak chrupiące lody serwujemy natychmiast!

Powodzenia

Kuba Steuermark 

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń