atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jak usmażyć sushi w tempurze?

Jak usmażyć sushi w tempurze?

Tempura to danie charakterystyczne dla kuchni japońskiej. Można w ten sposób przygotować także sushi. Jak to zrobić?

Chrupiące z zewnątrz, delikatne i pełne smaku w środku – takie są dania smażone w tempurze. Można w niej zanurzyć i usmażyć warzywa takie jak szparagi, cukinia, bataty, bakłażana, cebulę i wiele innych, a także mięso, ryby czy owoce morza. Krótkie smażenie gwarantuje soczystość, która miło kontrastuje ze złocistą, lekką panierką. Ta technika doskonale sprawdza się także w przypadku sushi. Tutaj smażenie w tempurze oznacza jeszcze jedną zaletę – jeśli rolkę sushi zawiniemy razem z rybą, a następnie usmażymy, to będzie ona mogła być spożywana przez kobiety w ciąży i innych klientów, którzy unikają surowych produktów. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, jak prawidłowo przeprowadzić smażenie sushi w tempurze.

Przygotowanie tempury

Żeby stworzyć ciasto na tempurę do sushi, wystarczy zmieszać ze sobą zimną wodę i mąkę pszenną w równych proporcjach. Woda powinna być lodowata – to poprawi chrupkość gotowego dania. Całość mieszamy tylko do momentu połączenia się składników, zbyt długie mieszanie mogłoby wytworzyć wiązania glutenowe i zmienić strukturę tempury, Gotowe ciasto dodatkowo schładzamy w lodówce. 

Sushi w tempurze – smażenie

Tuż przed smażeniem wyjmujemy i delikatnie zanurzamy zwiniętą rolkę sushi w taki sposób, żeby dokładnie pokryła się tempurą. Zachowajmy ostrożność, żeby rolka nie rozwinęła się w misce z ciastem. Następnie usuwamy nadmiar tempury i ostrożnie wkładamy rolkę do smażalnika. Sushi w tempurze najlepiej smażyć we fryturze rozgrzanej do temperatury około 180 stopni. Zalecamy smażenie rolek pojedynczo – po pierwsze dlatego, żeby nie przepełnić smażalnika, a po drugie ze względu na to, że chłodne sushi oblane zimnym ciastem może obniżyć temperaturę tłuszczu i tym samym utrudnić prawidłowe usmażenie. Sushi w tempurze smażymy aż do osiągnięcia złotego koloru, mniej więcej przez 3 minuty. Po tym czasie wyławiamy rolkę, odsączamy na ręczniku papierowym i kroimy w kawałki. 

Tempura w sushi

Tempurę możemy także wykorzystać przygotowując klasyczne rolki sushi. Świetnie sprawdzą się w tym celu krewetki, łosoś czy warzywa takie jak batat, cukinia czy nawet awokado. Przygotowując tempurę do tych ostatnich pamiętajmy, żeby zadbać o lżejszą konsystencję, która oblepi warzywa cienką warstwą. Owoce morza czy warzywa w tempurze nadadzą sushi ciekawej konsystencji. 

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń