Jak zorganizować Andrzejki w hotelu?

Znad patelni   15.11.2017

Przed nami kolejny artykuł z serii Event Marketing. Tym razem rozważamy, czy warto organizować w hotelu wydarzenia tematyczne. Zaczynamy od imprezy andrzejkowej.

Czy to się opłaca?

Wydarzenia tematyczne dają nam możliwość wyróżnienia się wśród konkurencji. Mamy okazję do komunikacji, możliwość zainteresowania klientów, przypomnienia im o hotelu oraz oczywiście – szansę na dodatkowy dochód z dobrze zorganizowanego eventu. Imprezy, które organizujemy w hotelu, powinny łączyć się w czasie ze świętami i dniami wolnymi od pracy, wtedy ludzie podróżują i dzięki temu zwiększamy szansę na to, że zwrócą uwagę na naszą atrakcyjną ofertę.

Jak zorganizować Andrzejki w hotelu?

Przede wszystkim należy zacząć od oceny naszych możliwości. Czy jesteśmy w stanie zmienić wystrój hotelu? Czy możemy zaproponować specjalne menu? Zaprosić zespół? Wydarzenie tematyczne w hotelu może być wielowymiarowe – możliwości jest nieskończenie wiele.  Oto niektóre z nich:

1. Wystrój

Jeśli przygotowujemy specjalną ofertę andrzejkową z noclegiem, z wyprzedzeniem będziemy wiedzieć ilu dokładnie gości ją wykupiło. To pozwala nam przystosować konkretne pokoje na tę okazję. Andrzejki to święto dedykowane wróżbom, mistycyzmowi – dlatego możemy próbować odzwierciedlić lekko mroczny klimat. Przygasić światła, rozpalić świece i kadzidła. W pokojach gości mogłyby pojawić się małe prezenty, książeczki z wróżbami i tym podobne. To samo dotyczy lobby i dużych sal w hotelu.

2. Główne wydarzenie

Andrzejki to przede wszystkim ostatnia okazja do zorganizowania hucznej imprezy przed nadchodzącym adwentem. Dlatego nie zawiedźmy naszych gości i zaprośmy DJ-a lub zespół i zapewnijmy różnego rodzaju atrakcje. Wieczór z wróżbami karcianymi, z laniem wosku, przepowiadaniem przyszłości. Atrakcją będą na pewno pokazy iluzjonistyczne – te dla najmłodszych, ale i dedykowane dorosłym.

3. Menu

Warto zabawić gości również formułą menu. Specjalnie przygotowane dania, nazwy dań nawiązujące do andrzejkowych tradycji, a czasem nawet dodanie w prezencie ciasteczka z wróżbą sprawią, że andrzejkowy wieczór będzie jeszcze odrobinę bardziej interesujący.

4. Promocja wydarzenia

Nie zapomnijmy o promocji wydarzenia. W tym celu skorzystajmy z naszych kanałów online – social media, wysyłka mailingu, zamieszczenie informacji na stronie, reklama w Google. A także ze standardowych metod promocji, czyli wydrukowanie plakatów, ulotek oraz wysyłki informacji prasowej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

90 − = 87

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.