atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jak zwiększyć obroty restauracji dzięki specjalnym ofertom śniadaniowym? Poznaj 5 pomysłów!

Jak zwiększyć obroty restauracji dzięki specjalnym ofertom śniadaniowym? Poznaj 5 pomysłów!

Przyciąga klientów poza restauracyjnymi godzinami szczytu, urozmaica kartę, a szefom kuchni daje okazję do eksperymentowania z nowymi smakami. Menu śniadaniowe zyskuje coraz większą popularność w branży gastronomicznej. Dlaczego więc nie wykorzystać jego potencjału w Twoim lokalu? 

Jak sprawić, żeby Twoja restauracja stała się porannym przystankiem, obowiązkowym dla wielu klientów – zarówno tych stałych, jak i nowych? Przedstawiamy 5 pomysłów!

1. Jeśli śniadania w restauracji, to jakie? Postaw na sezonowość 

Każda pora roku przynosi inną pogodę, a co tym idzie – inne warzywa i owoce sezonowe. Dlatego w ofercie śniadaniowej warto skupić się na lokalnych, świeżych składnikach, które pozwolą Ci skomponować elastyczne menu. W ten sposób czerwcowy croissant z karmelizowanym agrestem jesienią może być serwowany z jabłkiem lub śliwką. Z kolei zimowa buraczana szakszuka wiosną może być podawana ze szparagami i rzeżuchą. 

2. Wprowadź śniadania za złotówkę 

Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej restauratorów [1]. Nie bez powodu, bo promocje typu „kup kawę, a śniadanie zjesz za 1 zł” to bardzo kusząca promocja – zwłaszcza dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na droższe dania główne. Nie chcesz obniżać ceny śniadania w restauracji aż do złotówki? Zastanów się nad wprowadzeniem alternatywnej oferty promocyjnej, np. zestawów śniadaniowych w obniżonych cenach lub zniżek na napoje. 

3. Serwuj śniadania… przez cały dzień!  

Jeśli swoim menu śniadaniowym chcesz przyciągnąć zarówno tych porannych, jak i tych późniejszych klientów, rozważ tzw. ofertę All-Day Breakfast. Innymi słowy, serwuj śniadania w restauracji również po 12-tej! Wiele osób lubi jeść swój pierwszy posiłek nieco później lub po prostu ceni sobie elastyczne menu i dostępność ulubionych dań w dowolnym momencie dnia. 

4. Pamiętaj o osobach wege 

Weganie i wegetarianie stanowią coraz większy procent społeczeństwa. Według raportu „Behaviour change in times of instability” przygotowanego przez GfK Polonia, w 6 proc. gospodarstw domowych w Polsce przynajmniej jedna osoba nie je mięsa, a w 4 proc. domów choć jedna osoba to weganin lub weganka [2]. Mimo to wciąż zdarza się, że takie osoby czują się przez restauracje pominięte. 

Śniadania wege – dlaczego warto je wprowadzić? 

To grono klientów na pewno doceni, jeśli w Twoim menu śniadaniowym znajdzie się przynajmniej jedna opcja wege. Dania roślinne pomogą Ci też przyciągnąć do lokalu nowych gości, a przy okazji rozpromować restaurację jako miejsce dbające o różne potrzeby żywieniowe Twojej grupy docelowej.  

Zadbaj o szczegóły 

Pamiętaj, że przy komponowaniu dań wegańskich liczy się każdy składnik. Dlatego jeśli np. serwujesz tofucznicę, koniecznie usmaż ją na wysokiej jakości tłuszczu roślinnym. Wykorzystać do tego możesz Eleplant, czyli nowość od Bunge.​​ Zadbaj też o to, by produkty w śniadaniach roślinnych były dobrane z taką samą starannością, jak w tych tradycyjnych. Klienci wege na pewno docenią, jeśli bazowe składniki takie jak chleb będą pochodzić z uznanego źródła, np. z lokalnej piekarni. By świeże pieczywo smakowało jeszcze lepiej, podaj je z napowietrzonym i doprawionym przyprawami Eleplantem, który będzie dobrą alternatywą dla masła.

5. Stwórz kalendarz śniadań tematycznych 

Kto powiedział, że w śniadaniu musi chodzić tylko o jedzenie? Spróbuj zorganizować w swojej restauracji cykliczne śniadania tematyczne, np. degustacje regionalnych serów połączone z prelekcjami czy warsztaty kulinarne. Takie eventy przyciągną zarówno uwagę stałych klientów, jak i turystów. Poza tym to doskonała okazja do zacieśniania więzi z mieszkańcami Twojej okolicy i budowania społeczności wokół lokalu. Uczestnicy cyklicznych wydarzeń zaczną pojawiać się u Ciebie regularnie i kojarzyć Twoja restaurację jako miejsce, w którym dobrze się czują.  

Wprowadzenie oferty śniadaniowej niesie za sobą mnóstwo możliwości. Nie tylko do zwiększenia obrotów, ale też do poszerzania umiejętności Twojego zespołu i podnoszenia poziomu zadowolenia klientów. Najważniejsze w tym wszystkim jest dokładne zrozumienie potrzeb grupy docelowej i pozostawienie sobie przestrzeni na eksperymentowanie z nowymi pomysłami. Właściwie skomponowane menu śniadaniowe na pewno zdobędzie uznanie wśród gości.  

 

[1] https://kulinaria.trojmiasto.pl/Sniadanie-za-zlotowke-coraz-popularniejsze-n117341.html  

[2] https://www.wiadomoscihandlowe.pl/raporty-i-analizy-rynkowe/spektakularne-wzrosty-na-rynku-roslinnych-alternatyw-wartosc-kategorii-wzrosla-az-o-40-proc-2392198  

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń