atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > L’Art de la cuisine Martell 2019 – znamy zwycięzców!

L’Art de la cuisine Martell 2019 – znamy zwycięzców!

2 marca w XIV wiecznym Zamku Ryn na mazurach odbył się finał konkursu L’Art de la cuisine Martell 2019, jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w kraju, również z najdłuższą tradycją. Zwycięzcy kolejnych edycji są dzisiaj cenionymi szefami kuchni i restauratorami.

Laureatami tegorocznej edycji L’Art de la cuisine Martell 2019 zostali:

I Miejsce
Jarosław Owczarczyk i Robert Branicki – Restauracja Pink Lobster w Warszawie.

II Miejsce
Wiktor Wielgus i Karol Kaszlewicz – Hotel Nicolaus w Toruniu

III Miejsce
Radosław Gierłatowski i Viktor Soliar – Restauracja Szafarnia 10 w Gdańsku

Nagroda Jury Koneserów Smaku
Marcin Nowak i Maciej Małecki – Brasserie Warszawska w Warszawie

Nagroda Specjalna
Angelika Kowalik i Łukasz Wajda – Restauracja pod nosem w Krakowie.

W konkursie wzięło udział 16 ekip kucharskich – młodych adeptów sztuki kulinarnej, z najlepszych restauracji w Polsce. Zgodnie z regulaminem zawodnicy wystąpili w czterech turach na specjalnych stanowiskach konkursowych.  Dwuosobowe ekipy musiały przygotować danie główne (12 talerzy), komponujące się z koniakiem Martell. Na wyserwowanie swoich dań uczestnicy mieli tylko jedną godzinę.

W tym roku tematem głównym i zadaniem konkursowym był: „Kurczak Sielski w pejzażu polskiej kuchni regionalnej”. Uczestnicy konkursu mieli przygotować danie z kurczaka z chowu bez antybiotyków oraz użyć w swoich daniach produktu charakterystycznego dla kuchni regionu, który reprezentują.

Prace zostały ocenione przez trzy składy jurorskie: techniczne, degustacyjne i koneserów. W dwóch pierwszych zasiedli znakomici szefowie kuchni, trzecie z nich tworzą przedstawiciele organizatora, sponsorów strategicznych, gwiazdy telewizji i media.

– Samo uczestnictwo w tak prestiżowym konkursie jak L’Art de la cuisine Martell to już wielki sukces. My jako obrońcy tytułu i przechodniego pucharu, w którym zawarta jest 17 letnia historia nie mieliśmy prostego zadania. Drużyny, które startowały był bardzo dobrze przygotowane, decydowały drobne szczegóły. Ale się udało. Ciężko na to pracowaliśmy, jak to się mówi wygrywa lepszy. Sam konkurs daje niesamowity prestiż, możliwość budowania własnej marki. Nie bez powodu mówi się, że ten konkurs otwiera drzwi do szerokiego świata gastronomi. Zwycięstwo pokazuje także w jakim miejscu jesteśmy jako restauracja, udowadnia, że jesteśmy w czołówce polskiej gastronomi i to cieszy chyba najbardziej. Obrona oznacza też, że jako Team się rozwijamy i możemy cieszyć się z sukcesów razem.
Myślę że wygranie konkursu L’Art de la cuisine Martell na pewno pomoże w dalszej drodze kariery. Dzięki wygranej poznajemy wiele osób związanych z gastronomią co też sprawia, że nawiązujemy nowe kontakty i znajomości. Ten konkurs to było moje marzenie, a jego obrona to coś niesamowitego.
Mocno stąpam po ziemi, dlatego wracam do kuchni i dalej ciężko będę pracował, aby być jeszcze lepszym. Zwycięstwo oznacza wielką radość a czasem i łzy szczęścia. Ja już wiem jak to smakuje. Życzę innym tego samego – komentuje Jarosław Owczarczyk, laureat konkursu  L’Art de la cuisine Martell 2019.

Laureaci I miejsca: Jarosław Owczarczyk i Robert Branicki – Restauracja Pink Lobster w Warszawie.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/LArtdelacuisineMartell/

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń