Leniwe weekendowe poranki szefów kuchni i ich pomysły na śniadania

18.01.2018

Jarosław Walczyk, prezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni
Choć nie przygotowuję śniadań, to uwielbiam gotować dla najbliższych i w ten sposób spędzam leniwe weekendy.

Adam Chrząstowski, szef kuchni w Ed Red Warszawa/Kraków
W wolne dni wykorzystuję czas na uprawianie różnych sportów, jak np. kajaki i jazda na rowerze. Wtedy przygotowuję na śniadanie omlety z sezonowymi dodatkami.

Marek Widomski, szef kuchni i właściciel Introligatornia Smaku w Krakowie
Niestety nie mam wolnego czasu, bo cały spędzam w swojej restauracji. Ale gdy taki dzień w końcu nadchodzi, to spędzam go przede wszystkim z moją rodziną na wyjazdach kulinarnych po świecie.

Dariusz Struciński, szef kuchni Restauracji Pałacowa Hotel Anders Stare Jabłonki
Aby urozmaicić leniwe weekendowe poranki przygotowuję na śniadanie omlety smażone na Oleju z Esencją Masła.

Mirek Drewniak, właściciel dwóch firm: cateringowej i doradczej, Mirand – Gast,Bielsko-Biała, Catering Group Centrum – Południe, Bełchatów.
Przepis na wymarzony poranek: kawa, dobry kawałek domowego ciasta – ot taka sielanka. Pora roku jest nieistotna.

Janusz Pyra, szef kuchni w Restauracji Zamkowa – Zamku Dubiecko
Wolne weekendy? A co to takiego? Powiem szczerze, że weekendy w branży gastronomicznej w moim przypadku to rzadkość, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Ale gdy taki czas nadejdzie to marzy mi się rozpalić ogień pod tradycyjną płytą kuchenną opalaną drewnem w swoim ogrodzie (pod wiatą), zaparzyć w makinetce (kafetierce) na otwartym ogniu świeżo mieloną kawę, usmażyć kilka racuchów, słoik domowej konfitury. Zaprosić ukochaną żonę do towarzystwa, opatulić się kocem, dobra lektura i niech chwila trwa, trwa, trwa i trwa…

Wojciech Harapkiewicz, szef kuchni w Restauracji Babinicz w Szczawnie – Zdroju
Leniwe poranki spędzam miło i aktywnie. Potem na śniadanie najczęściej przygotowuję posiłki energetyczne, dające mnóstwo siły, jak np. owsiankę z borówkami lub awokado z pomidorem.

Iwona Niemczewska, szef kuchni w Restauracji Z Drugiej Strony Lustra
Moje wolne „weekendy” wypadają w poniedziałki i wtorki. Wstaję, szykuję śniadanie dla córki, a potem wiozę ją do szkoły. Sama robię wszystko to, czego nie zdążyłam podczas pracy w restauracji: odpowiadam na maile, piszę teksty, przygotowuje menu, załatwiam mnóstwo spraw moich znajomych. W niedzielę przed pracą mamy dzień naleśnika, więc zawsze je przygotowujemy smażąc na maśle!

Marcin Molik, szef kuchni w Restauracji Drukarnia w Warszawie
Wolne dni spędzam aktywnie z ukochaną narzeczoną i wspaniałą córką. Na stole królują wtedy jajka i dziczyzna.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

52 + = 62

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.