Łupki Chrupki – przepis na kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych

Składniki | 4

2 filety z kurczaka
1 jajko
Płatki kukurydziane niesłodzone
Mąka
Olej z esencją masła
Pieprz
Sól

Kurczak to produkt uniwersalny, cieszący się dużą popularnością wśród prawie każdego mięsożercy. Lubią go dzieci i dorośli, a sposobów, żeby go podać jest prawie tyle, co przepisów na jajka. Dania z drobiu są dobrym sposobem na tak zwane zakąski do piwa, meczu czy nawet filmu. Kurczak w panierce to bez wątpienia jeden z lepszych przykładów comfort food. Restauratorzy cenią sobie tę pozycję w karcie przede wszystkim ze względu na dość niski koszt przygotowania. Za to goście restauracji kochają ją za smak i chrupkość, a także za to, że wspomnieniami nawiązuje do dzieciństwa. Poznajcie przepis na Łupki Chrupki.

Filety z kurczaka pokroić na paski o szerokości 2-3 cm. Rozbić jajko i zmieszać białko z żółtkiem. Następnie zamoczyć w tej miksturze kurczaka, potem przełożyć go do mąki i pownownie do jajka. Ostatnim etapem jest obtoczenie mięsa w płatkach kukurydzianych, które wcześniej warto lekko rozbić, aby były mniejsze.

Wlać Olej z Esencją Masła na głęboką patelnię, rozgrzać do 180 stopni. Następnie smażyć kurczaka na głębokim oleju przez około dwie minuty. Wyjąć na ręcznik papierowy do odsączenia tłuszczu. Podawać z sosami majonezowymi, z frytkami lub słupkami z warzyw.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 + 3 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.