Mrożone warzywa na patelnię. Jak je komponować?

Warzywa   27.09.2017

Zawsze w zasięgu ręki. Świeże, niezależnie od pory roku. O czym mowa? Oczywiście o mrożonych warzywach na patelnię! Przekonajcie się, dlaczego warto poświęcić kilka chwil na przygotowanie własnych mieszanek warzywnych.

Mrożone warzywa na patelnię to żadna nowość. Dostawcy oferują szeroką gamę gotowych do wykorzystania mieszanek. My proponujemy pójść o krok dalej i przygotować je samodzielnie. Dzięki mrożeniu możemy serwować naszym gościom pełne wartości odżywczych sezonowe warzywa, kiedy tylko chcemy.

Warzywa na patelnię – czym się kierować?

Ma być praktycznie! Chodzi o to, by przygotować mieszankę mrożonych warzyw gotową do smażenia. Dlatego musimy przygotować i dobrać warzywa tak, aby wszystkie mogły osiągać stan al dente na patelni w jednakowym czasie.

Do dzieła!

Do zamrażania wybieramy warzywa zebrane w szczycie sezonu. Dokładnie je myjemy, obieramy i rozdrabniamy na równe części. Większość z nich – np. jarmuż, por, fasolkę szparagową, bób, brokuł – warto najpierw zblanszować. Zanurzamy warzywa na 1-2 minuty we wrzątku, a następnie błyskawicznie umieszczamy je w zimnej wodzie. Dzięki temu zachowają swoje właściwości – kolor, smak, aromat i sprężystość. Niektóre warzywa, takie jak: dynia, kalafior, marchew, ziemniaki i inne korzeniowe, warto wcześniej krótko obgotować lub podpiec.

Jak przyrządzić mrożone warzywa na patelnię?

Osuszamy dokładnie wszystkie warzywa i umieszczamy je w szczelnych opakowaniach przeznaczonych do mrożenia – najlepiej zamkniętych hermetycznie. Przygotowujemy porcje, dopasowane do naszych potrzeb, dzięki czemu zamrażamy i rozmrażamy szybko i efektywnie. Pamiętajmy, by każdą partię zaopatrzyć dokładnym opisem i datą produkcji. Do mrożenia wykorzystujemy zamrażarkę uderzeniową. Dzięki szybkiemu mrożeniu, w produktach utworzą się mikrokryształki lodu, które nie uszkadzają struktury warzyw – wręcz przeciwnie, pomagają zachować ich cenne właściwości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

70 + = 76

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.