atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Strona główna > Mrożone warzywa na patelnię. Jak je komponować?

Mrożone warzywa na patelnię. Jak je komponować?

Zawsze w zasięgu ręki. Świeże, niezależnie od pory roku. O czym mowa? Oczywiście o mrożonych warzywach na patelnię! Przekonajcie się, dlaczego warto poświęcić kilka chwil na przygotowanie własnych mieszanek warzywnych.

Mrożone warzywa na patelnię to żadna nowość. Dostawcy oferują szeroką gamę gotowych do wykorzystania mieszanek. My proponujemy pójść o krok dalej i przygotować je samodzielnie. Dzięki mrożeniu możemy serwować naszym gościom pełne wartości odżywczych sezonowe warzywa, kiedy tylko chcemy.

Warzywa na patelnię – czym się kierować?

Ma być praktycznie! Chodzi o to, by przygotować mieszankę mrożonych warzyw gotową do smażenia. Dlatego musimy przygotować i dobrać warzywa tak, aby wszystkie mogły osiągać stan al dente na patelni w jednakowym czasie.

Do dzieła!

Do zamrażania wybieramy warzywa zebrane w szczycie sezonu. Dokładnie je myjemy, obieramy i rozdrabniamy na równe części. Większość z nich – np. jarmuż, por, fasolkę szparagową, bób, brokuł – warto najpierw zblanszować. Zanurzamy warzywa na 1-2 minuty we wrzątku, a następnie błyskawicznie umieszczamy je w zimnej wodzie. Dzięki temu zachowają swoje właściwości – kolor, smak, aromat i sprężystość. Niektóre warzywa, takie jak: dynia, kalafior, marchew, ziemniaki i inne korzeniowe, warto wcześniej krótko obgotować lub podpiec.

Jak przyrządzić mrożone warzywa na patelnię?

Osuszamy dokładnie wszystkie warzywa i umieszczamy je w szczelnych opakowaniach przeznaczonych do mrożenia – najlepiej zamkniętych hermetycznie. Przygotowujemy porcje, dopasowane do naszych potrzeb, dzięki czemu zamrażamy i rozmrażamy szybko i efektywnie. Pamiętajmy, by każdą partię zaopatrzyć dokładnym opisem i datą produkcji. Do mrożenia wykorzystujemy zamrażarkę uderzeniową. Dzięki szybkiemu mrożeniu, w produktach utworzą się mikrokryształki lodu, które nie uszkadzają struktury warzyw – wręcz przeciwnie, pomagają zachować ich cenne właściwości.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się