Najciekawsze inicjatywy wspierające gastronomię w obliczu pandemii

20.03.2020

W związku z zagrożeniem wywołanym przez wirusa SARS-CoV-2 sytuacja branży gastronomicznej jest szczególnie niepokojąca: restauracje są zamykane dla gości i mogą realizować jedynie zamówienia na wynos, co dla wielu właścicieli oznacza znaczne straty. Powstają jednak inicjatywy, wspierające branżę w tych trudnych dniach. Sprawdź, które z nich warto wesprzeć lub wdrożyć w swoim lokalu!

#AkcjaWsparciaGastronomii; #ZamówNieGotuj

#AkcjaWsparciaGastronomii zwraca uwagę na problemy, z którymi mierzy się obecnie branża: z dnia na dzień ludzie tracą pracę, a restauracje opierają swą działalność wyłącznie na realizacji zamówień. Niestety wiele lokali może się zwyczajnie nie utrzymać na rynku. Hashtag #ZamówNieGotuj ma zachęcać do składania zamówień online i wspierania restauracji w tych trudnych chwilach.

POSbistro – darmowe aplikacje do końca marca

Producent oprogramowania mobilnego dla branży gastronomicznej – POSbistro – udostępnia bezpłatnie aż trzy aplikacje do obsługi zamówień w dostawie. Skorzystać z darmowego oprogramowania można do końca marca bieżącego roku.

Petycja: wsparcie branży gastronomicznej

Petycja, której autorem jest Norbert Radkie z Grupy Warszawa, wzywa do zastosowania odpowiednich rozwiązań prawnych, w tym zwolnienia przynajmniej z niektórych podatków dla branży gastronomicznej.

#WspieramLokalneLokale

Akcja #WspieramLokalneLokale powstała z inicjatywy serwisu Smazymy, oraz marki ZT Kruszwica SA. Prowadząc portal gastronomiczny, czujemy się odpowiedzialni za wsparcia rynku w tej trudnej sytuacji. Postanowiliśmy więc za pośrednictwem internetu zmobilizować Polaków do pozostania w domach i jednocześnie do składania zamówień w swoich ulubionych lokalnych restauracjach, dzięki czemu zyskamy szansę na to, że kiedyś będziemy mogli w nich znowu spędzać miłe chwile.
Sytuacja dla branży jest bardzo trudna, o czym doskonale wiemy. Apelujemy więc: zostań bezpiecznie w domu, ciesz się smakami z najlepszych restauracji i #WspierajLokalneLokale!

Pogotowie Gastronomiczne dla Szpitali i Potrzebujących

Chociaż inicjatywa ta nie wspiera bezpośrednio gastronomii, to jednak angażuje pracowników restauracji, często martwiących się o swoje posady, w pomoc innym – ponadto pokazuje, jak bardzo potrzebna jest ich praca w obliczu zagrożenia. #Gastrowarszawa to facebookowa grupa, która skupia restauratorów, kucharzy i miłośników dobrego jedzenia w stolicy. Właściciele warszawskich lokali gastronomicznych wspierają zawody zaangażowane w ratowanie życia ludzkiego, oferując darmowe posiłki. Do akcji dołączają kolejne lokale, wśród których można znaleźć m.in. restaurację ShrimpHouse, TenSushi, Pastę i Bastę Café, Chatę Biesiadną czy też Viet-Star.

Pamiętajmy, aby zachować solidarność i nagłaśniać branżowe inicjatywy!

Jeżeli znasz inne akcje wspierające gastronomię w obecnej sytuacji, to koniecznie daj nam znać poprzez wiadomość e-mail: redakcja@smazymy.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

45 + = 46

A może włączycie się też w patronat nad tą akcją?? :) http://mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/czasnaciacho-razem-w-obliczu-kryzysu-5064.html
Autor: Aurora (Mistrz Branży)

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.