atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Najciekawsze inicjatywy wspierające gastronomię w obliczu pandemii

Najciekawsze inicjatywy wspierające gastronomię w obliczu pandemii

W związku z zagrożeniem wywołanym przez wirusa SARS-CoV-2 sytuacja branży gastronomicznej jest szczególnie niepokojąca: restauracje są zamykane dla gości i mogą realizować jedynie zamówienia na wynos, co dla wielu właścicieli oznacza znaczne straty. Powstają jednak inicjatywy, wspierające branżę w tych trudnych dniach. Sprawdź, które z nich warto wesprzeć lub wdrożyć w swoim lokalu!

#AkcjaWsparciaGastronomii; #ZamówNieGotuj

#AkcjaWsparciaGastronomii zwraca uwagę na problemy, z którymi mierzy się obecnie branża: z dnia na dzień ludzie tracą pracę, a restauracje opierają swą działalność wyłącznie na realizacji zamówień. Niestety wiele lokali może się zwyczajnie nie utrzymać na rynku. Hashtag #ZamówNieGotuj ma zachęcać do składania zamówień online i wspierania restauracji w tych trudnych chwilach.

POSbistro – darmowe aplikacje do końca marca

Producent oprogramowania mobilnego dla branży gastronomicznej – POSbistro – udostępnia bezpłatnie aż trzy aplikacje do obsługi zamówień w dostawie. Skorzystać z darmowego oprogramowania można do końca marca bieżącego roku.

Petycja: wsparcie branży gastronomicznej

Petycja, której autorem jest Norbert Radkie z Grupy Warszawa, wzywa do zastosowania odpowiednich rozwiązań prawnych, w tym zwolnienia przynajmniej z niektórych podatków dla branży gastronomicznej.

#WspieramLokalneLokale

Akcja #WspieramLokalneLokale powstała z inicjatywy serwisu Smazymy, oraz marki ZT Kruszwica SA. Prowadząc portal gastronomiczny, czujemy się odpowiedzialni za wsparcia rynku w tej trudnej sytuacji. Postanowiliśmy więc za pośrednictwem internetu zmobilizować Polaków do pozostania w domach i jednocześnie do składania zamówień w swoich ulubionych lokalnych restauracjach, dzięki czemu zyskamy szansę na to, że kiedyś będziemy mogli w nich znowu spędzać miłe chwile.
Sytuacja dla branży jest bardzo trudna, o czym doskonale wiemy. Apelujemy więc: zostań bezpiecznie w domu, ciesz się smakami z najlepszych restauracji i #WspierajLokalneLokale!

Pogotowie Gastronomiczne dla Szpitali i Potrzebujących

Chociaż inicjatywa ta nie wspiera bezpośrednio gastronomii, to jednak angażuje pracowników restauracji, często martwiących się o swoje posady, w pomoc innym – ponadto pokazuje, jak bardzo potrzebna jest ich praca w obliczu zagrożenia. #Gastrowarszawa to facebookowa grupa, która skupia restauratorów, kucharzy i miłośników dobrego jedzenia w stolicy. Właściciele warszawskich lokali gastronomicznych wspierają zawody zaangażowane w ratowanie życia ludzkiego, oferując darmowe posiłki. Do akcji dołączają kolejne lokale, wśród których można znaleźć m.in. restaurację ShrimpHouse, TenSushi, Pastę i Bastę Café, Chatę Biesiadną czy też Viet-Star.

Pamiętajmy, aby zachować solidarność i nagłaśniać branżowe inicjatywy!

Jeżeli znasz inne akcje wspierające gastronomię w obecnej sytuacji, to koniecznie daj nam znać poprzez wiadomość e-mail: redakcja@smazymy.com

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń