Smaki Azji, czyli smażone owoce w cieście

Owoce   28.09.2017

Deser do potęgi! Soczyste owoce uwięzione w chrupiącym, złocistym cieście to gratka dla smakoszy orientalnych smaków. Sprawdźcie, jak je przygotować.

Deser ten możemy spotkać, w różnych wydaniach, w wielu krajach azjatyckich, przede wszystkim: chińskiej, wietnamskiej i tajskiej. My zdecydowaliśmy się obrać następujący kierunek: Chiny!

Wybieramy owoce
Do przygotowania tego deseru nadadzą się wszystkie mięsiste owoce – np. banan, ananas, brzoskwinia, jabłko. Tym razem wybieramy klasyczne rozwiązanie: banan.

Przygotowanie
Kroimy banany na pół, a następnie jeszcze na kilka równych części. Obtaczamy je w gęstym cieście, podobnym do tego naleśnikowego (1 szkl. mąki, 1 szkl. mleka, szczypta soli, łyżeczka cukru i łyżka oleju).

Smażymy!
Wybieramy jedną z dwóch opcji smażenia na głębokim tłuszczu – na patelni lub frytownicy. Wykorzystujemy olej bądź fryturę o wysokim punkcie dymienia (220°C). Dobrze rozgrzewamy tłuszcz i delikatnie zanurzamy kawałki owoców obtoczonych w cieście. Smażymy w 190°C przez 2-4 minuty i wyciągamy owoce na papier do pieczenia.

Serwujemy
Bardzo ważne, by podawać owoce świeżo po smażeniu – są wtedy najsmaczniejsze. Posypujemy je prażonym sezamem, cynamonem lub cukrem pudrem.

Wasi goście będą zachwyceni – smacznego!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

48 − = 45

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.