Szefowie kuchni zdradzają, jakie restauracje cenią najbardziej

Znad patelni   3.10.2017

Adam Chrząstowski, szef kuchni w Ed Red Warszawa/Kraków
Lubię restauracje typu bistro za niezobowiązującą atmosferę. Do tego stawiam na lokalność i sezonowość, których oczekuję w karcie.

Wojciech Harapkiewicz, szef kuchni w Restauracji Babinicz w Szczawnie – Zdroju
Najbardziej cenię restauracje, których karta jest mocno sezonowa i ekologiczna. Gdzie wykorzystują regionalne produkty i mają w swojej ofercie dużo dań wegetariańskich. Uważam że ekologia jest przyszłością światowej gastronomii.

Iwona Niemczewska, szef kuchni w Restauracji Z Drugiej Strony Lustra
Lubię restauracje bardzo proste, gdzie gotują od pokoleń rodziny i tam zapoznaje się z tradycyjnymi smakami danego regionu lub restauracje na wysokim poziomie, gdzie mogę śledzić aktualne światowe trendy.

Janusz Pyra, szef kuchni w Restauracji Zamkowa – Zamku Dubiecko
Lubię restauracje tematyczne o określonym kierunku, małe, bez zbędnego nadęcia. Surowy styl, bez zbędnych koronek, obrusów, zastawy, daje to poczucie większej  swobody i miłego spędzenia czasu. Warunkiem jest to, że serwują tam dobre jedzenie, a nie „paszę”.

Jarosław Walczyk, Prezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni
Najbardziej cenię restauracje, gdzie dbają o jakość produktu i znają się na swojej pracy, poczynając od higieny poprzez obróbkę termiczną, a kończąc na wiedzy, jak danie powinno być ułożone na talerzu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

56 + = 64

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.