Szefowie kuchni zdradzają swoje ulubione techniki korzystania z tłuszczy

Znad patelni   18.01.2018

Jarosław Walczyk, prezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni
Staram się nie ograniczać do jednej metody, a raczej próbować różnych, poczynając od najprostszej jak smażenie poprzez confit aż do stir fry.

Adam Chrząstowski, szef kuchni w Ed Red Warszawa/Kraków
W swojej kuchni używam tradycyjnych technik korzystania z tłuszczy: przede wszystkim smażenia oraz confit.

Marek Widomski, szef kuchni i właściciel Introligatornia Smaku w Krakowie
Moimi ulubionymi technikami są: confit w gęsim lub kaczym tłuszczu, sous vide w maśle klarowanym w niskich temperaturach takich mięs jak polędwica wołowa, królik, udko lub pierś kacza.

Dariusz Struciński, szef kuchni Restauracji Pałacowa Hotel Anders Stare Jabłonki
Osobiście jestem zwolennikiem dwóch technik: smażenia oraz gotowania confit.

Janusz Pyra, szef kuchni w Restauracji Zamkowa – Zamku Dubiecko
Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Techniki, których używam to przede wszystkim confit w niskich i wysokich temperaturach, bastowanie oraz karmelizowanie.

Wojciech Harapkiewicz, szef kuchni w Restauracji Babinicz w Szczawnie – Zdroju
Moją ulubioną techniką korzystania z tłuszczy jest confit oraz niskotemperaturowe gotowanie ryb w tłuszczach wysokogatunkowych.

Iwona Niemczewska, szef kuchni w Restauracji Z Drugiej Strony Lustra
Spośród różnorakich technik korzystania z tłuszczu, w mojej kuchni królują confit, smażenie w głębokim tłuszczu oraz pieczenie.

Marcin Molik, szef kuchni w Restauracji Drukarnia w Warszawie
Przede wszystkim confit!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

62 + = 67

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.