Ulubione tłuszcze uznanych szefów kuchni

Znad patelni   18.01.2018

Jarosław Walczyk, prezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni
Jest kilka takich produktów, które lubię i używam w kuchni: Olej z Esencją Masła do smażenia i konfitowania, trzy ziarna, oleje smakowe, które mają wykończyć danie. Można również zrobić swój własny olej smakowy (np. szczypiorkowy) czy też nadać mu aromat orzecha arachidowego. Wedle uznania!

Adam Chrząstowski, szef kuchni w Ed Red Warszawa/Kraków
Najbardziej sobie cenię dwa rodzaje tłuszczów: masło klarowane oraz oleje nierafinowane (np. rzepakowy, rydzowy, lniany).

Marek Widomski, szef kuchni i właściciel Introligatornia Smaku w Krakowie
Masło klarowane, oliwa czy też Olej z Esencją Masła to podstawa. Nie zapominam jednak również o tłuszczach naturalnych takich jak tłuszcz gęsi lub kaczy.

Dariusz Struciński, szef kuchni Restauracji Pałacowa Hotel Anders Stare Jabłonki
W zależności co aktualnie przyrządzam – do gotowania i smażenia: oleje i smalec. Do innych form przygotowywania potraw: oleje tłoczone na zimno, oliwy i, co oczywiste, masło.

Mirek Drewniak, właściciel dwóch firm: cateringowej i doradczej, Mirand – Gast,Bielsko-Biała, Catering Group Centrum – Południe, Bełchatów.
Przede wszystkim używam dobrej jakości olejów roślinnych – mają niepowtarzalny smak i doskonałe parametry.

Janusz Pyra, szef kuchni w Restauracji Zamkowa – Zamku Dubiecko
Zawsze wybieram produkty naturalne: oliwa, olej, masło – w zależności od przeznaczenia i właśnie one stanowią dla mnie podstawę do gotowania.

Wojciech Harapkiewicz, szef kuchni w Restauracji Babinicz w Szczawnie – Zdroju
Najchętniej wybieram olej rzepakowy ze względu na wysoka temperaturę dymienia oraz oliwę dyniową i słonecznikową ze względu na jej właściwości dla zdrowia i trendy. Równie często korzystam z tłuszczu kokosowego dla moich szczególnych gości. Z powodu przekonań nie używam w ogóle tłuszczy palmowych.

Iwona Niemczewska, szef kuchni w Restauracji Z Drugiej Strony Lustra
Pracuję tak z olejami, jak i oliwą i masłem. Wybieram odpowiedni tłuszcz sprawdzający się w określonej temperaturze obróbki i nadający właściwy smak.

Marcin Molik, szef kuchni w Restauracji Drukarnia w Warszawie
W mojej kuchni najczęściej gości masło oraz ze względu na szczególny aromat – łój wołowy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

+ 31 = 40

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.