Wydarzenia gastronomiczne 2019 – gdzie warto być?

Znad patelni   20.01.2019

Cykliczne imprezy, największe targi i wydarzenia najważniejsze w gastronomii. Oto lista, którą trzeba wpisać do kalendarza.

Praca w gastronomii ma różne oblicza. Bez względu na to, czy szefujecie zespołowi kucharzy czy dopiero marzycie o karierze szefa kuchni, prowadzicie dużą restaurację czy mały food truck, solidną dawkę wiedzy i inspiracji dostarczą wam cykliczne wydarzenia, które co roku odbywają się w różnych zakątkach Polski. Można na nich spotkać czołowych producentów żywności, sprzętów i akcesoriów, innowatorów, którzy zmieniają oblicze tej branży i wielu specjalistów, których wiedza może się przydać w osiągnięciu sukcesu. Gdzie warto być w 2019 roku?

Konferencja Food Service Summit, Warszawa, 5 marca

To już szósta edycja największej ogólnopolskiej konferencji branży HoReCa organizowanej przez magazyn Food Service. Hasło tej edycji to „Rozdajemy karty sukcesu”, bo jej celem jest poznanie sposobów, w jakie prowadzone są cenione i popularne restauracje w Polsce. Różnorodny i bogaty program konferencji będzie gratką zarówno dla debiutantów w branży restauracyjnej chcących uczyć się od najlepszych, jak i dla doświadczonych graczy, którzy szukają powiewu inspiracji, chcieliby poznać obecne trendy branży lub marzą o odkryciu nowych ścieżek rozwoju dla swojego biznesu. Wśród wykładów panel o modelach przywództwa w restauracjach, o rewolucji przemysłowej i social media. Konferencja odbędzie się w kompleksie kulturalno-biznesowym Mała Warszawa.

Targi Gastro Hotel 2019, Kołobrzeg, 6-8 marca

Targi wystroju i wyposażenia obiektów noclegowych i gastronomicznych oraz produktów spożywczych dla gastronomii odbywają się co roku, ale nie w największych miastach, jak większość imprez. Gastro Hotel to impreza regionalna, która dociera tam, gdzie goszczeni są turyści – organizatorzy zdają sobie sprawę z tego, że branża gastronomiczno-hotelarska to nie jest łatwy kawałek chleba i troszczy się o wygodę swoich gości. Współpracujący z targami wystawcy przedstawiają swoją ofertę i nowości, zapraszają do konsultacji ze swoimi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące danego asortymentu. Jednak targi to nie tylko bogata oferta wystawiennicza, lecz także bogaty program imprez towarzyszących, obfitujących w różnego rodzaju pokazy, szkolenia i warsztaty. To wszystko sprawia, że targi Gastro Hotel to idealna okazja do zdobycia wiedzy i inspiracji dla menadżerów restauracji, hoteli, barów, spa, a nawet stołówek, piekarni czy firm cateringowych. Jeśli dopiero planujecie otworzyć swój biznes, również powinniście tu być. Targi zagoszczą w kołobrzeskiej Hali Milenium od 6 do 8 marca.

Targi Worldfood Warsaw, 7-9 marca

Przed nami szósta edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów poświęconych sektorowi spożywczemu – od produkcji aż po wyrób końcowy i jego sprzedaż. Impreza oferuje możliwość spotkania polskiego sektora rolno-spożywczego z międzynarodowymi partnerami oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Sprzyja temu międzynarodowy zasięg targów, a okazji nie brakuje, bo oprócz części wystawienniczej, wydarzenie to także okazja do integracji i dyskusji o kondycji branży. Wystawcy z Polski i zagranicy, panele dyskusyjne, spotkania z sieciami handlowymi i specjalne konferencje poświęcone żywności i trendom w branży spożywczej – to wszystko będzie można zobaczyć podczas szóstej edycji WorldFood. Podczas targów producenci zaprezentują swoje nowości, a wyjątkowo dużo będzie ich w kategorii, która obecnie najbardziej elektryzuje konsumentów, czyli dotyczącej zdrowego odżywiania i żywności organicznej. Targi odbędą się w Centrum EXPO XXI.

Eurogastro 2019 + Worldhotel, Nadarzyn, 27-29 marca

Międzynarodowe Targi Gastronomiczne, które w tym roku odbędą się po raz trzeci, to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w Polsce dla sektora HoReCa. Po raz drugi odbędą się razem z kolejnymi, jedenastymi już, Międzynarodowymi Targami Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała branża hotelarska i gastronomiczna może zapoznać się w jednym miejscu z kompleksową ofertą, zaprezentować produkty i nowości, a także zaczerpnąć wiedzy i inspiracji. W ramach targów odbędzie się cała masa imprez towarzyszących, paneli dyskusyjnych i spotkań, będzie można także wziąć udział w trzech konkursach – dwóch przeznaczonych dla szefów kuchni (International CHEF Culinary Cup i konkursie kulinarnym Fundacji Klubu Szefów Kuchni) oraz jednym dla barmanów – Barmatic Cup. Targi odbędą się w centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo w hali F.

Mazury HoReCa, Ostróda, 9-10 kwietnia

To już czwarta edycja targów Mazury HoReCa. Jako że ten region dynamicznie się rozwija, każda z nich cieszyła się sporym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających, gromadziła setki wystawców z branży gastronomicznej, hotelarskiej i cateringowej. Od drugiej edycji jednym z tematów jest piekarstwo i cukiernictwo, bo są to kwestie zajmujące coraz szersze grono, tak też będzie tym razem. Formuła B2B targów Mazury HoReCa opiera się na krótkich spotkaniach biznesowych wystawców z potencjalnymi kontrahentami, co skutkuje nowymi kontaktami, umowami i planami biznesowymi. Ciekawym punktem Mazury HoReCa są prestiżowe konkursy kulinarne. Podczas tegorocznej edycji odbędą się takie konkursy jak „Master Challenge”, „Drób na Polskim Stole” czy „Gęsina w Restauracji”. W ramach wydarzenia odbędą się także bezpłatne szkolenia dla restauratorów – warto z nich skorzystać! Targi zagoszczą w centrum Expo Mazury S.A.

Warsaw Food Expo 2019, Nadarzyn, 12-14 września

Jesień rozpoczną Międzynarodowe Targi Żywności Food Expo. Podczas wydarzenia zaprezentowane produkty spożywcze znane i dopiero wchodzące na rynek, dzięki czemu producenci będą mogli dotrzeć do odbiorców z sieci handlowych i branży HoReCa w ramach takich sektorów jak mięsno-rybny, mleczarski, owocowo-warzywny, piekarsko-cukierniczy, napojowy, alkoholowy, convenience food i żywności regionalnej. Przewidziano możliwość wzięcia udziału w spotkaniach B2B z przedstawicielami największych sieci handlowych w Polsce i zagranicznymi grupami zakupowymi. Odbędą się też konferencje i seminaria, które będą okazją do zdobycia wiedzy i poszerzenia horyzontów. Targi odbędą się w centrum Ptak Warsaw Expo.

Polagra Food, Invest Hotel, Poznań, 30 września – 3 października

Międzynarodowe Targi Gastronomii i Wyposażenia Hoteli Polagra Gastro i Invest Hotel to jedno z najbardziej znaczących wydarzeń dla sektora HoReCa. Kompleksowa i nowoczesna część ekspozycyjna przedstawia najnowsze rozwiązania technologiczne oraz wyposażenie lokali gastronomicznych i obiektów noclegowych, można też zapoznać się z produktami żywnościowymi z wielu kategorii. To nie tylko okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, lecz także możliwość poznania trendów konsumenckich, które kształtują rynek. Targi co roku odwiedza ponad 10 tysięcy specjalistów – restauratorów, kucharzy, cukierników oraz właścicieli i menadżerów obiektów wypoczynkowo-noclegowych, by poznać najnowsze trendy w zakresie wyposażenia restauracji czy hoteli, wziąć udział w wartościowych szkoleniach, panelach czy konferencjach, a także by kibicować kucharzom startującym w Kulinarnym Pucharze Polski. Targi Polagra Food odbędą się w Poznań Congress Center.

Wine Expo Poland&Warsaw Oil Festival, Warszawa, 25-26 października

Dwuczęściowe i stosunkowo młode targi, skupione są na dwóch produktach, które coraz śmielej radzą sobie na polskich stołach – na winie i na oliwie. Wine Expo Poland to coroczne targi wina i największe wydarzenie z branży winiarskiej w Polsce. Profesjonaliści, a więc producenci, importerzy, dystrybutorzy i sommelierzy dzięki targom mogą zbudować relacje biznesowe, poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe możliwości rozwoju. To także okazja do spotkania branży winiarskiej bezpośrednio z konsumentami i możliwość przedstawienia najnowszej oferty. Ponad 100 wystawców zaprezentuje ponad 2500 win, a uczestnicy będą mogli zdobywać wiedzę na seminariach i degustacjach. Z kolei Warsaw Oil Festival to wydarzenie prezentujące szeroką gamę gatunków i smaków oliwy z całego świata. Festiwal odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym.

HORECA, Gastrofood i EnoExpo17, Kraków, 20-22 listopada

Jednym z ostatnich wydarzeń roku będą ogromne, bo złożone z trzech części, targi w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Po pierwsze, 27 edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA – to międzynarodowa impreza rekomendowana przez Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego UFI. Uczestnictwo w wydarzeniu umożliwia nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych oraz znalezienie nowych kanałów dystrybucji. Po drugie, Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii Gastrofood, czyli wydarzenie skierowane bezpośrednio do restauratorów i menadżerów. Trzecią częścią, uzupełniającą ofertę, są Międzynarodowe Targi Wina EnoExpo, prestiżowa impreza skupiająca wokół siebie specjalistów i miłośników wina. W ramach Akademii HoReCa organizatorzy zapraszają na panele dyskusyjne, warsztaty i seminaria, a także pokazy i degustacje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 + 4 =

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.