atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Wydarzenia gastronomiczne 2019 – gdzie warto być?

Wydarzenia gastronomiczne 2019 – gdzie warto być?

Cykliczne imprezy, największe targi i wydarzenia najważniejsze w gastronomii. Oto lista, którą trzeba wpisać do kalendarza.

Praca w gastronomii ma różne oblicza. Bez względu na to, czy szefujecie zespołowi kucharzy czy dopiero marzycie o karierze szefa kuchni, prowadzicie dużą restaurację czy mały food truck, solidną dawkę wiedzy i inspiracji dostarczą wam cykliczne wydarzenia, które co roku odbywają się w różnych zakątkach Polski. Można na nich spotkać czołowych producentów żywności, sprzętów i akcesoriów, innowatorów, którzy zmieniają oblicze tej branży i wielu specjalistów, których wiedza może się przydać w osiągnięciu sukcesu. Gdzie warto być w 2019 roku?

Konferencja Food Service Summit, Warszawa, 5 marca

To już szósta edycja największej ogólnopolskiej konferencji branży HoReCa organizowanej przez magazyn Food Service. Hasło tej edycji to „Rozdajemy karty sukcesu”, bo jej celem jest poznanie sposobów, w jakie prowadzone są cenione i popularne restauracje w Polsce. Różnorodny i bogaty program konferencji będzie gratką zarówno dla debiutantów w branży restauracyjnej chcących uczyć się od najlepszych, jak i dla doświadczonych graczy, którzy szukają powiewu inspiracji, chcieliby poznać obecne trendy branży lub marzą o odkryciu nowych ścieżek rozwoju dla swojego biznesu. Wśród wykładów panel o modelach przywództwa w restauracjach, o rewolucji przemysłowej i social media. Konferencja odbędzie się w kompleksie kulturalno-biznesowym Mała Warszawa.

Targi Gastro Hotel 2019, Kołobrzeg, 6-8 marca

Targi wystroju i wyposażenia obiektów noclegowych i gastronomicznych oraz produktów spożywczych dla gastronomii odbywają się co roku, ale nie w największych miastach, jak większość imprez. Gastro Hotel to impreza regionalna, która dociera tam, gdzie goszczeni są turyści – organizatorzy zdają sobie sprawę z tego, że branża gastronomiczno-hotelarska to nie jest łatwy kawałek chleba i troszczy się o wygodę swoich gości. Współpracujący z targami wystawcy przedstawiają swoją ofertę i nowości, zapraszają do konsultacji ze swoimi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące danego asortymentu. Jednak targi to nie tylko bogata oferta wystawiennicza, lecz także bogaty program imprez towarzyszących, obfitujących w różnego rodzaju pokazy, szkolenia i warsztaty. To wszystko sprawia, że targi Gastro Hotel to idealna okazja do zdobycia wiedzy i inspiracji dla menadżerów restauracji, hoteli, barów, spa, a nawet stołówek, piekarni czy firm cateringowych. Jeśli dopiero planujecie otworzyć swój biznes, również powinniście tu być. Targi zagoszczą w kołobrzeskiej Hali Milenium od 6 do 8 marca.

Targi Worldfood Warsaw, 7-9 marca

Przed nami szósta edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów poświęconych sektorowi spożywczemu – od produkcji aż po wyrób końcowy i jego sprzedaż. Impreza oferuje możliwość spotkania polskiego sektora rolno-spożywczego z międzynarodowymi partnerami oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Sprzyja temu międzynarodowy zasięg targów, a okazji nie brakuje, bo oprócz części wystawienniczej, wydarzenie to także okazja do integracji i dyskusji o kondycji branży. Wystawcy z Polski i zagranicy, panele dyskusyjne, spotkania z sieciami handlowymi i specjalne konferencje poświęcone żywności i trendom w branży spożywczej – to wszystko będzie można zobaczyć podczas szóstej edycji WorldFood. Podczas targów producenci zaprezentują swoje nowości, a wyjątkowo dużo będzie ich w kategorii, która obecnie najbardziej elektryzuje konsumentów, czyli dotyczącej zdrowego odżywiania i żywności organicznej. Targi odbędą się w Centrum EXPO XXI.

Eurogastro 2019 + Worldhotel, Nadarzyn, 27-29 marca

Międzynarodowe Targi Gastronomiczne, które w tym roku odbędą się po raz trzeci, to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w Polsce dla sektora HoReCa. Po raz drugi odbędą się razem z kolejnymi, jedenastymi już, Międzynarodowymi Targami Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała branża hotelarska i gastronomiczna może zapoznać się w jednym miejscu z kompleksową ofertą, zaprezentować produkty i nowości, a także zaczerpnąć wiedzy i inspiracji. W ramach targów odbędzie się cała masa imprez towarzyszących, paneli dyskusyjnych i spotkań, będzie można także wziąć udział w trzech konkursach – dwóch przeznaczonych dla szefów kuchni (International CHEF Culinary Cup i konkursie kulinarnym Fundacji Klubu Szefów Kuchni) oraz jednym dla barmanów – Barmatic Cup. Targi odbędą się w centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo w hali F.

Mazury HoReCa, Ostróda, 9-10 kwietnia

To już czwarta edycja targów Mazury HoReCa. Jako że ten region dynamicznie się rozwija, każda z nich cieszyła się sporym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających, gromadziła setki wystawców z branży gastronomicznej, hotelarskiej i cateringowej. Od drugiej edycji jednym z tematów jest piekarstwo i cukiernictwo, bo są to kwestie zajmujące coraz szersze grono, tak też będzie tym razem. Formuła B2B targów Mazury HoReCa opiera się na krótkich spotkaniach biznesowych wystawców z potencjalnymi kontrahentami, co skutkuje nowymi kontaktami, umowami i planami biznesowymi. Ciekawym punktem Mazury HoReCa są prestiżowe konkursy kulinarne. Podczas tegorocznej edycji odbędą się takie konkursy jak „Master Challenge”, „Drób na Polskim Stole” czy „Gęsina w Restauracji”. W ramach wydarzenia odbędą się także bezpłatne szkolenia dla restauratorów – warto z nich skorzystać! Targi zagoszczą w centrum Expo Mazury S.A.

Warsaw Food Expo 2019, Nadarzyn, 12-14 września

Jesień rozpoczną Międzynarodowe Targi Żywności Food Expo. Podczas wydarzenia zaprezentowane produkty spożywcze znane i dopiero wchodzące na rynek, dzięki czemu producenci będą mogli dotrzeć do odbiorców z sieci handlowych i branży HoReCa w ramach takich sektorów jak mięsno-rybny, mleczarski, owocowo-warzywny, piekarsko-cukierniczy, napojowy, alkoholowy, convenience food i żywności regionalnej. Przewidziano możliwość wzięcia udziału w spotkaniach B2B z przedstawicielami największych sieci handlowych w Polsce i zagranicznymi grupami zakupowymi. Odbędą się też konferencje i seminaria, które będą okazją do zdobycia wiedzy i poszerzenia horyzontów. Targi odbędą się w centrum Ptak Warsaw Expo.

Polagra Food, Invest Hotel, Poznań, 30 września – 3 października

Międzynarodowe Targi Gastronomii i Wyposażenia Hoteli Polagra Gastro i Invest Hotel to jedno z najbardziej znaczących wydarzeń dla sektora HoReCa. Kompleksowa i nowoczesna część ekspozycyjna przedstawia najnowsze rozwiązania technologiczne oraz wyposażenie lokali gastronomicznych i obiektów noclegowych, można też zapoznać się z produktami żywnościowymi z wielu kategorii. To nie tylko okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, lecz także możliwość poznania trendów konsumenckich, które kształtują rynek. Targi co roku odwiedza ponad 10 tysięcy specjalistów – restauratorów, kucharzy, cukierników oraz właścicieli i menadżerów obiektów wypoczynkowo-noclegowych, by poznać najnowsze trendy w zakresie wyposażenia restauracji czy hoteli, wziąć udział w wartościowych szkoleniach, panelach czy konferencjach, a także by kibicować kucharzom startującym w Kulinarnym Pucharze Polski. Targi Polagra Food odbędą się w Poznań Congress Center.

Wine Expo Poland&Warsaw Oil Festival, Warszawa, 25-26 października

Dwuczęściowe i stosunkowo młode targi, skupione są na dwóch produktach, które coraz śmielej radzą sobie na polskich stołach – na winie i na oliwie. Wine Expo Poland to coroczne targi wina i największe wydarzenie z branży winiarskiej w Polsce. Profesjonaliści, a więc producenci, importerzy, dystrybutorzy i sommelierzy dzięki targom mogą zbudować relacje biznesowe, poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe możliwości rozwoju. To także okazja do spotkania branży winiarskiej bezpośrednio z konsumentami i możliwość przedstawienia najnowszej oferty. Ponad 100 wystawców zaprezentuje ponad 2500 win, a uczestnicy będą mogli zdobywać wiedzę na seminariach i degustacjach. Z kolei Warsaw Oil Festival to wydarzenie prezentujące szeroką gamę gatunków i smaków oliwy z całego świata. Festiwal odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym.

HORECA, Gastrofood i EnoExpo17, Kraków, 20-22 listopada

Jednym z ostatnich wydarzeń roku będą ogromne, bo złożone z trzech części, targi w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Po pierwsze, 27 edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA – to międzynarodowa impreza rekomendowana przez Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego UFI. Uczestnictwo w wydarzeniu umożliwia nawiązanie wartościowych kontaktów biznesowych oraz znalezienie nowych kanałów dystrybucji. Po drugie, Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii Gastrofood, czyli wydarzenie skierowane bezpośrednio do restauratorów i menadżerów. Trzecią częścią, uzupełniającą ofertę, są Międzynarodowe Targi Wina EnoExpo, prestiżowa impreza skupiająca wokół siebie specjalistów i miłośników wina. W ramach Akademii HoReCa organizatorzy zapraszają na panele dyskusyjne, warsztaty i seminaria, a także pokazy i degustacje.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń