XIV Mistrzostwa w Podawaniu Baraniny 2019

XIV Mistrzostwa w Podawaniu Baraniny 2019
Ustroń |
10.08.2019 - 10.08.2019


Organizator: Leszek Makulski i Kamil Makulski
Strona internetowa: www.facebook.com/BaraninaJagniecina

XIV Mistrzostwach Polski w Podawaniu Baraniny odbędą się 10 sierpnia 2019 roku w Ustroniu. Celem wydarzenia jest promowanie polskiego mięsa jagnięcego i baraniny oraz wyrobów z mleka owczego, a także edukacja w zakresie owczarstwa. 

Drużyny biorące udział w konkursie

Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baranin to konkurs skierowany do profesjonalnych kucharzy. Weźmie w nim udział 9 dwuosobowych zespołów kucharskich składających się z szefa oraz kucharza pomocniczego:

1. Marta Podgórska, Agnieszka Osipowicz, Hotel „Notera” Chojnice
2. Patryk Domachowski, Łukasz Kukczyński, Restauracja „L’Entre Villes” Sopot
3. Kamil Tłuczek, Piotr Kuzdro, „Grand Hotel Boutique” Rzeszów
4. Dawid Konior, Kacper Sproski, Restauracja „Pastamore” Bielsko Biała
5. Kamil Kempa, Tomasz Ochocki, Restauracja „Cucina Team” Poznań
6. Piotr Wielgo, Jarosław Ciołek, „Best Western Hotel Felix” Warszawa
7. Dawid Jędrzejczyk, Tobiasz Nowak, „Art.” Hotel Wrocław
8. Mariusz Bobek, Kamil Wójtowicz, Restauracja „Amarylis” Kraków
9. Kajetan Buszewicz, Mikołaj Przybysz, Restauracja Domu „Kitchen Friends” Poznań

Drużyna rezerwowa:
Daniel Ulanowski, Damian Domagała „Natura Spa Residence Bluebell” Siewierz

Zadanie konkursowe

Zadaniem konkursowy jest przygotowanie dania głównego i deseru, przy wykorzystaniu poniższych produktów:

Danie główne:

  • Comber z polskiej jagnięcy z kością lub bez kości z obowiązkowym użyciem; kalarepa, pieprznik jadalny.
  • Olej z Esencją Masła Kruszwica.
  • Demi glace, Chef Nestle

Deser:

  • Ser owczy do wyboru: bryndza, bundz, oscypek z obowiązkowym dodatkiem.
  • Likier karmelowy z solą morską „Chopin” i jeżyna.

Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baranin 2019 nominowane są do Kulinarnego Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach od 1-2 października 2019 w Poznaniu.

Pełny program XIV Mistrzostw w Podawaniu Baraniny 2019

Mistrzostwa-Polski-w-podawaniu-Baraniny

Organizatorami konkursu są: Leszek Makulski i Kamil Makulski. Mistrzostwa organizowane są przy wsparciu i pomocy merytorycznej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Współorganizatorem Konkursu jest miasto Ustroń, Dom Kultury „Prażakówka” oraz Gromada Górali na Śląsku Cieszyńskim; Wydarzenie wspiera m.in. marka ZT Kruszwica.

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.