3 tricki na doskonałe onion rings

Warzywa   28.09.2017

Co zrobić, kiedy zwykłe frytki w karcie dodatków już nie zaspokajają potrzeb Twoich gości? Co dobrze komponuje się ze stekami, burgerami, a także sprawdza się niezależnie jako przekąska? Odpowiedź jest prosta – onion rings, czyli krążki cebulowe rodem z USA! Oto kilka tricków, jak przygotować tę prostą potrawę tak, aby stała się bestsellerem.

  1. Grubość ma znaczenie

Kwestia grubości plastra cebuli jest zależna od gustu każdego kucharza, a przede wszystkim od jego gości. Pamiętajmy jednak, że we fryturze krążki smażą się bardzo krótko. Z tego powodu nie należy przesadzać z rozmiarem, ponieważ otrzymamy upieczone z zewnątrz ciasto, a surową cebulę w środku. Sugerujemy pozostawać w granicy 0.5 – 1.5 cm.

  1. Kąpiel w maślance

Silnie enzymatyczne cebule potrafią mieć bardzo intensywny smak. Aby lekko go złagodzić, wielu kucharzy moczy pokrojone krążki w wodzie. Zamiast tego proponujemy mleczną alternatywę – 30 minutowa kąpiel w maślance nie tylko osłabi mocny smak, ale także zmiękczy cebulę i spowoduje, że panierka będzie się lepiej trzymać.

  1. Inwestycja w przyprawy

W celu dodania aromatu i walorów smakowych samej panierce sięgnijmy do szuflady z przyprawami. Krążki będą cebulowe w stu procentach, jeśli do ciasta dodamy mieloną cebulę. Dobrze sprawdzi się też granulowany czosnek, wędzona słodka papryka lub chili dla dodania ostrości. W wersjach egzotycznych możemy eksperymentować z suszonymi płatkami glonów nori.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

97 − = 87

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.