atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Catering na komunię i wesele – jakie desery są teraz modne?

Catering na komunię i wesele – jakie desery są teraz modne?

Czas popularności wielopiętrowych tortów w odcieniach bieli powoli się kończy. Coraz rzadziej na eleganckich przyjęciach widzimy figurki imitujące gołąbki, młodą parę czy Biblię. Za to coraz częściej spotykamy się z niestandardowymi rozwiązaniami deserowymi, dopasowanymi do charakteru przyjęcia oraz gastronomicznych trendów. Co to za trendy? Przyjrzyjmy się im!

Nadążanie za modą lub unikanie deserowych trendów leży zawsze po stronie Gości. Ty, prowadząc swój gastronomiczny biznes, po prostu musisz być na bieżąco, niezależnie od Twoich indywidualnych preferencji. Zobacz więc, co warto zaoferować w ramach swoich usług w nadchodzącym sezonie komunijnym i weselnym. 

Zamiast tortu – monoporcje. Czym są?

Monoporcje to po prostu pojedyncze, kompletne porcje deserów, które nie są częścią żadnej większej całości, lecz stanowią całość same w sobie. Spopularyzowali je zagraniczni mistrzowie i mistrzynie cukiernictwa, eksperymentujący z kuchnią molekularną i małymi talerzami, ale nie tylko. Jednymi z popularniejszych pastry chefów, świetnie znającymi się na monoporcjach, są René Frank oraz Jordi Roca. 

Czy monoporcje są znane w Polsce? 

Tak. W Polsce zainteresowanie monoporcjami mocno wzrosło w związku z pandemią. Zdmuchiwanie świeczek, krojenie, a następnie serwowanie tortu samodzielnie przez gospodarzy przyjęcia zaczęto postrzegać jako mniej higieniczne rozwiązanie. Eleganckie monoporcje doceniono za to znacznie bardziej – również za ich walory estetyczne i przenikające się smaki. 

A jak serwować monoporcje?

Monoporcje powinny być niewielkim, dopełniajacym się w smakach deserem. Najlepiej, aby były dopasowane do estetyki przewodniej przyjęcia. Przykład? Wesele w stylu boho pięknie uzupełnią monoporcje w stylu leśnego mchu. Zastawa do monoporcji powinna być elegancka i kolorystycznie dopasowana do tego, co dzieje się na talerzu oraz na sali. Monoporcje możesz jednak serwować na dwa sposoby. Jako podawany do stołu deser przez obsługę lub jako podane na specjalnych półkach kompletne desery (zamiast krojonych ciast). Drugie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza przy dużych weselach. W takim przypadku możesz zaproponować młodej parze makaroniki, babeczki bankietowe lub nałożone w słoiczki typu mikro desery warstwowe.  

O czym pamiętać, serwując monoporcje?

Przede wszystkim pamiętaj, że efekt musi być zawsze taki sam. Każda monoporcja stanowi oddzielną całość, dlatego postaw na powtarzalne rozwiązania (przy tworzeniu kremów cukierniczych wesprzyj się na przykład stabilnym Prima Kreemi White SG. Nie zapomnij o eleganckich słoiczkach, podstawkach lub talerzykach, wpisujących się w klimat imprezy – w tym celu najlepiej ogranicz swoją kartę deserową do kilku propozycji z jednym tematem przewodnim. Poniżej znajdziesz kilka przykładów, którymi możesz się zainspirować:

– eleganckie przyjęcie – czekoladowe półkule z musem owocowym (w wariancie z czekolady białej i czarnej) lub tiramisu w naczyniu kwadratowym,

– przyjęcie w stylu boho, w stodole lub namiocie – wspomniany leśny mech w słoiczku lub w formie monoporcji albo monoporcja stylizowana, np. w kształcie jabłka,

– przyjęcie komunijne – monoporcja mini Pavlova ze świeżymi owocami i mascarpone lub monoporcje stylizowane warstwowo ze słodkim kremem na wierzchu. 

Przede wszystkim eksperymentuj i szukaj własnych motywów przewodnich, zgodnie z charakterem imprez organizowanych w Twoim lokalu lub dostarczanych przez Ciebie w ramach cateringu do dowolnego miejsca. Powodzenia! 

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń