atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Dlaczego kuchnia regionalna się opłaca?

Dlaczego kuchnia regionalna się opłaca?

Lato sprzyja podróżom. A to, co jest elementem każdej niezapomnianej podróży, to oczywiście wyjątkowe smaki. Będąc w nowym miejscu chętnie próbujemy regionalnych specjałów. Co kluczowe, każdy zakątek Polski ma się czym pochwalić w tym temacie – nasza kuchnia regionalna jest niezwykle bogata oraz smaczna. I właśnie dlatego inwestowanie w nią może okazać się kluczem do sukcesu!

W dobie tego, co sztuczne, szukamy autentyczności – zwłaszcza w kuchni. Lokalnie uprawiane warzywa, ekologiczne jaja prosto od kur z podwórka czy samodzielnie wyrabiane masło to jedne z wielu poszukiwanych składników. Ale gdy te lokalne składniki połączymy w całe dania, to stworzymy autentyczne i charakterystyczne smaki regionu. Zwłaszcza, jeśli zrobimy to zgodnie z tradycjami. Ale gdzie w tym wszystkim zysk? 

Lokalne składniki sprzyjają rozwojowi gospodarczemu Twojego regionu

Jak pokazują badania  „The Rise of Culinary Tourism”, w odkrywaniu nowych miejsc i ogólniej – podróży – to jedzenie jest szczególnie ważnym czynnikiem. Restauratorki 

i restauratorzy powinni więc współpracować z lokalnie działającymi gospodarstwami, kupując od nich regionalne składniki do swoich dań. Dzięki temu wesprą gospodarkę swojego regionu, a jednocześnie stworzą miejsce z tradycjami na kulinarnej mapie Polski, dając podróżującym motywację do odwiedzin. Dodatkowo będą mieć gwarancję autentyczności smaku. A dbałość o jakość składników oraz ich pochodzenie są coraz mocniej doceniane przez gości pragnących świadomych wyborów żywieniowych.

Przywoływanie wspomnień i… zarabianie

Kuchnia regionalna opiera się na sentymencie. To niezapomniane smaki, które serwowali wielu Gościom ich dziadkowie w dzieciństwie. Stając się ambasadorkami czy ambasadorami smaków swojego regionu, przenosimy Gości do czasu beztroskiego dzieciństwa – a to dodatkowa, upragniona forma podróży podczas letniego wyjazdu. Jeśli Goście nie będą już mieli możliwości skosztowania dań swoich dziadków, to możemy mieć pewność, że wrócą w przyszłości właśnie do nas – po odmianę tego ukochanego smaku.  I to nawet jeżeli będą musieli pokonać setki kilometrów. 

Budowanie kulinarnej tożsamości regionu i napędzanie turystyki

Sięgając po lokalne receptury, zbudujemy kulinarną tożsamość swojego regionu – a dzięki temu kolejne osoby zapragną nas odwiedzieć. Jak pokazują badania z 2018 roku, co piąta osoba uzyskuje podstawowe informacje na temat potraw, zamawiając dania regionalne w restauracji (21%). To właśnie Twoja restauracja może stać się źródłem wiedzy dla Gości, co z pewnością docenią – zamówieniami i poleceniami. Powyższe badania, dotyczące regionu śląskiego konkretnie, pokazują również, że dla 90% osób dania regionalne istotnie mogą stanowić zachętę do odwiedzania tego regionu. A według opinii 69% badanych, kuchnia śląska może być osobnym produktem turystycznym, stanowiącym główny cel ich podróży. Brzmi inspirująco? 

Kuchnia regionalna = integracja 

Restauracje z kuchnią regionalną mogą uczynić ze swojego miejsca punkt kulturowy – organizując warsztaty i spotkania Koła Gospodyń i Gospodarzy, degustacje regionalnych przysmaków oraz inne wydarzenia. Przyciągną tym samym podróżujących oraz miejscową społeczność. Współpraca z lokalnymi grupami, instytucjami oraz artystkami i artystami pozwala budować znajomości, sławę swojego miejsca, a także ducha regionu – i to nie tylko dla turystek czy turystów. Takie autentyczne relacje wpływają na zwiększenie zaangażowania i lojalności odwiedzających. A to w efekcie przynosi większy zysk!

Źródła:

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń