atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Festiwale i duże imprezy plenerowe – jak przygotować jedzenie, żeby było interesujące i smaczne?

Festiwale i duże imprezy plenerowe – jak przygotować jedzenie, żeby było interesujące i smaczne?

Festiwale i duże imprezy plenerowe mogą być z różnych okazji, ale najważniejsze w nich jest to, że jest na nich mnóstwo głodnych ludzi! Głodnych i niemających czasu czekać.

Dobry food truck opiera się tak naprawdę na kilku ważnych wymiarach:

– atrakcyjny, modny i oryginalny koncept: ramen, hot dog, burger, frytki, etc.,

– prostota i szybkość wykonania,

– małe porcje w dobrej cenie,

– nie za długie menu,

– wygadany i sympatyczny kucharz/personel,

– higiena pracy.

Jeśli te wszystkie aspekty się zgadzają to tak naprawdę dobra lokalizacja na terenie festiwalu, brak powtarzających się pomysłów i zacienione miejsce dopełnią całość układanki. To już nie zależy od nas, ale od organizatora.

Jak uatrakcyjnić swoje menu?

Starajmy się wybierać nowe koncepty, pomysły na jedzenie nieoklepane. Zawsze jest frytka, burger, często hot dog. Spróbujmy zrobić inne wersje frytek – nie sięgajmy tylko po ziemniaki, zróbmy burgery wegańskie (albo najlepiej jednoproduktowe – fasolowe lub tylko buraczane albo selerowe).

Nie próbujmy też spełniać wszystkich zachcianek szefa kuchni. Niech nie tworzy długiej listy składników, wymyślnych dodatków, a bardziej skupi się na smaku i uprości przepis do granic możliwości. Będziecie musieli go powtarzać wiele razy i robić to naprawdę szybko, a gdy szef zachoruje? Ktoś musi zrobić to samo!

Less is more.

Nie twórzmy olbrzymich porcji – obiadków na rodzinny stół. Pamiętam, jak sam wiele lat temu, robiłem ten błąd na Targu Śniadaniowym w Warszawie, robiąc pełne dania i zawsze w uroczy dla niego sposób śmiał się ze mnie Tomek Jakubiak, mówiąc: A Ty co? Znowu wydajesz te swoje obiadki? Miał rację – mniejsze porcje są lepsze. Bo mała porcja to mniejsze koszty i można sprytnie ułożyć Food Cost.

Jeśli macie ambicje na 20 pozycji w menu to o wiele za dużo. 5-6 pozycji to chyba maksimum. Nie twórzcie więcej, skupcie się na kilku wersjach. Pamiętajcie o słynnej zasadzie Pareto, że 20% naszych produktów przyniesie aż 80% dochodu. To działa wszędzie. 

Show must go on…

Jak już robicie jedzenie, to róbcie show – pokazujcie, jak gotujecie, zagadujcie, śmiejcie się i pokazujcie własne zaangażowanie. Ludzie to kochają. Pamiętajcie tylko o tym, że gdy wszyscy widzą, jak pracujecie, musicie pracować czysto i z zasadami HACCP. Zwracajcie uwagę na higienę pracy, na Wasz wygląd i bądźcie dumni, że możecie karmić ludzi. To ważna sprawa i traktujcie ją z szacunkiem.

Powodzenia!

Kuba Steuermark

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń