atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Food 2 go – catering na wynos – czy warto go zaoferować?

Food 2 go – catering na wynos – czy warto go zaoferować?

Food to go to coraz popularniejsza forma przedłużania restauracyjnej działalności. Prosta oferta dostępna w opcji na wynos nie przypomina jednak w niczym owianych złą sławą fast foodów ani cateringu eventowego. Zobacz, na czym dokładnie polega restauracyjny catering na wynos i jak wprowadzić go do swojej oferty. 

To usługa polegająca na przygotowaniu prostych posiłków spoza karty, dostępnych niemal od ręki w lokalu. I choć food to go jest najpopularniejsze w czasie lunchowym, to jednak może być dostępne niemal przez cały czas otwarcia restauracji. Co warto o nim wiedzieć?

Food to go – czy to ma sens?

Jedzenie na wynos, restauracyjne delikatesy i piekarnie, catering okolicznościowy – właścicielki i właściciele lokali gastronomicznych wybierają różne metody rozszerzenia swojej standardowej działalności. Dzisiaj kolejną z takich metod jest food to go. W ramach food to go restauracje nie oferują standardowej karty lunchowej. Przygotowują specjały swojego lokalu w prostej formie, najczęściej na zimno, a klienci praktycznie od razu mogą je ze sobą zabrać do domu lub biura. Nie muszą czekać na realizację zamówienia, jak ma to miejsce w przypadku standardowych dań na wynos. Taka oferta ma sens zwłaszcza wtedy, kiedy w okolicy Twojego lokalu mieści się dużo firm.  

Co zaoferować w ramach food to go?

Niewątpliwą zaletą food to go jest szybka dostępność posiłku. Dawniej to kawiarnie specjalizowały się w kanapkach i sałatkach wydawanych od ręki. Dzisiaj restauracje mają własne propozycje food to go – i wcale nie są to wyłącznie kanapki, choć i tych nie brakuje w kartach. Oferta food to go musi być przede wszystkim dopasowana do charakteru lokalu:

– Pizzerie z reguły stawiają na wypiekane paluszki lub pojedyncze kawałki swoich flagowych pizz

– Restauracje z kuchnią bliskowschodnią proponują np. pasty – hummus, muhammarę, babę ghanous, a do tego pitę i kiszonki (rzodkiew, marchew)

– Knajpy z jedzeniem wegańskim nierzadko oferują gościom szybko dostępne i zdrowe bowle 

– W lokalach z szeroko pojętą kuchnią hiszpańską w ramach food to go serwuje się np. empanadas

– W lokalach z kuchnią azjatycką oferowane są m.in. spring rolls lub kawałki sushi

to tylko kilka inspiracji – możliwości jest znacznie więcej! Po prostu poszukaj takich, które najlepiej wpiszą się w profil Twojej działalności. Skorzystaj również ze swoich flagowych produktów. 

O czym warto pamiętać, dodając do swojej oferty food to go? 

Pamiętaj, że food to go nie jest street foodem, dlatego nie musisz mieć osobnego, zewnętrznego stanowiska do serwowania takiego cateringu. Ważny jest jednak czas. Dania w ramach food to go powinny być dostępne natychmiast, od ręki. Zaplanuj więc prace w lokalu w taki sposób, aby zawsze mieć zapas cateringowych posiłków. Możesz również zrobić limitowany food to go, czyli serwować wybrane potrawy w określonych godzinach i wyłącznie do wyczerpania zapasów. Nie zapomnij również o przygotowaniu osobnej komunikacji dla swojej nowej oferty.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń