Sos chimichurri

sos

Składniki | Około 200 ml sosu

1 natka pietruszki (pęczek)

3 ząbki czosnku

10 ml (2 małe łyżeczki) suszonego oregano

2,5ml (1/2 małej łyżeczki) ostrej papryki

125 ml oliwy z oliwek

65 ml szklanki octu winnego (z czerwonego wina)

Sól

Pieprz

Umytą i drobno pokrojoną pietruszkę wsyp do naczynia. Następnie przeciśnij przez praskę ząbki czosnku i dodaj 2 łyżeczki oregano oraz ostrą paprykę. Zalej wszystko oliwą i octem winnym z czerwonego wina. Dodaj odrobinę soli, wedle uznania, oraz odrobinę pieprzu. Wymieszaj wszystkie składniki i odstaw do lodówki na 24 godziny.

Uwaga: Sos chimichurri pochodzi z Argentyny. Podaje się go do steków lub używa jako marynaty do kurczaka. Doskonale sprawdza się także do grzanek i kanapek.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 6 = 3

Skomentuj i podziel się swoją opinią!

Na naszej stronie używamy różnych technologii do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie i w internecie. Do tego celu możemy zbierać Twoje IP lub inne dane osobowe, które nam podasz.
Administratorem danych osobowych jest ZT „Kruszwica” S.A. z siedzibą w Kruszwicy, przy ul. Niepodległości 42, NIP: 556-08-00-678. Przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług Administratora. Dane te są przetwarzane do czasu istnienia uzasadnionego interesu lub do czasu złożenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.