atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Wyzwania restauratorek i restauratorów w okresie świątecznym

Wyzwania restauratorek i restauratorów w okresie świątecznym

W każdej popularnej restauracji okres świąteczny to czas wyjątkowo intensywnej pracy. Jeśli liczysz na to, że wszystko jakoś samo się uda… cóż, tym razem może być inaczej. Najważniejsze, aby mieć dobrze przygotowany plan działań na ten miesiąc. Jak to zrobić? 

Oto kilka rozwiązań, które pomogą Ci odnieść sukces w tym gorącym czasie!

Zaproponuj kilka wariantów menu

Stwórz harmonogram z uwzględnieniem wszystkich imprez zamkniętych i opracuj kilka różnych wariantów menu. Podczas wigilii firmowych Goście zazwyczaj zamawiają dania typowo świąteczne (karp, kapusta, barszcz, makowiec), ale zaproponuj jedno menu w mniej tradycyjnym stylu. Niech znajdą się w nim dania droższe i bardziej wyszukane. Pamiętaj, że podczas układania karty dań, zawsze trzeba brać pod uwagę food cost.

Ogranicz liczbę dań w karcie

Postaraj się ograniczyć liczbę dań w nowej karcie albo skróć swoje stałe menu – możesz je odchudzić nawet o 50%. Zachowaj w niej „najlepszych graczy”, czyli dania, które zawsze się dobrze sprzedają.

Przygotuj plan każdego wieczoru

Poproś kierownika sali o przemyślane planowanie każdego grudniowego wieczoru. Pamiętaj, że oprócz imprez zamkniętych, do obsłużenia będą także inni, niezapowiedziani Goście. Im również możesz zaproponować dania ze świątecznego menu.

Oferuj dania na wynos

Zaplanuj listę dań, które Goście będą mogli zabrać ze sobą do domu. Może to być dobry pasztet, ryba w galarecie, czy barszcz z uszkami. Z doświadczenia wiem, że w restauracjach pierogi na wynos idą jak woda! To danie możesz przygotować z dużym wyprzedzeniem i sprzedawać w formie mrożonej.

Zaplanuj pracę zespołu

W grudniu pracuje się zdecydowanie bardziej intensywnie, dlatego w tym czasie szczególnie dbaj o swój zespół. Zorganizuj zmiany tak, aby personel działał w możliwie stałych i niewydłużających się godzinach pracy – np. zamiast dwóch dni pracy po 14 godzin, zaproponuj cztery dni pracy po 7 godzin. Rozłóż obowiązki na więcej osób i postaw na działania zespołowe.

Przygotuj się na święta i okres poświąteczny

Pomyśl o zorganizowaniu pracy swojego zespołu zaraz po świętach, a także… w dni świąteczne. Uwierz mi – zawsze znajdą się Goście, którzy będą szukać dobrego jedzenia 25 i 26 grudnia. Dla takich osób warto zatrudnić kucharzy, którzy przyjdą do pracy za ekstra stawkę i przygotują kilka dań ze skróconego menu. 

Powodzenia!

Kuba Steuermark

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń