atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Czego klientki i klienci Twojego lokalu nie chcą zobaczyć w social media?

Czego klientki i klienci Twojego lokalu nie chcą zobaczyć w social media?

Profil Twojej restauracji w mediach społecznościowych może albo przyciągać nowe osoby, albo zniechęcić je do odwiedzin w lokalu. Sprawdź więc, czego warto unikać w social media, aby zminimalizować ryzyko utraty zainteresowania Twoją ofertą w świecie offline. Poznaj kilka prostych porad, które pomogą Ci stworzyć jeszcze bardziej trafny content na Twoje profile!

Jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny i posiadasz profile w mediach społecznościowych, to z pewnością wiesz, że czasem jeden udany post może zaowocować większymi zyskami. Osoby zachęcone internetowymi treściami chcą na własnej skórze przekonać się, jakie doświadczenia kulinarne masz im do zaoferowania. I uwaga – oczekują, że jakość przedstawiona w social media będzie warta fatygi również w prawdziwym życiu. Nawet jeśli smaku nie czuć przez internet, to sam obraz i dźwięk mogą mocno oddziaływać na zmysły, więc… nie zawiedź ich! Również na etapie zamieszczanego contentu. Przyjrzymy się najczęstszym błędom w jego tworzeniu. 

1. Prześmiewcze posty o klientkach i klientach

Humor może nas łączyć, jak i dzielić. W mediach społecznościowych warto zachować szczególną wrażliwość. Przy tworzeniu wpisu, szczególnie takiego o żartobliwym wydźwięku, należy kierować się empatią. Łatwiej jest się zastanowić przed publikacją, czy wyśmianie określonego zachowania, postawy lub niewiedzy jest warte ewentualnego kryzysu PR-owego. Ludzie chcą być szanowani i akceptowani, a wymaganie od nich dystansu w konfliktowej sytuacji może jeszcze bardziej pogłębić spór. Humor jest mile widziany, jeśli bawi, ale nie obraża osób z inną perspektywą niż Twoja. Przemyśl więc, czy Twoja grupa docelowa polubi żarty związane np. z parodią zachowań klientów. 

2. Nieład, zaniedbane wnętrza i kuchnia

Nieuporządkowane miejsce pracy, zdezorganizowana przestrzeń wspólna i wrażenie ogólnego braku estetyki mogą zniechęcić osoby przeglądające Twoje media społecznościowe do wizyty. Twój lokal to Twoja wizytówka w sieci, dlatego powinien prezentować się nienagannie. Przed nagraniem np. materiału na Tik Toka zwróć uwagę na pierwszy i drugi plan. Pozbądź się wszystkich zbędnych elementów – możesz nawet chwilowo przearanżować przestrzeń w swojej restauracji, żeby zyskać jak najlepsze ujęcie. Stawiaj na czyste kadry. 

3. Brak przestrzegania zasad BHP 

Brak odpowiedniego stroju do gotowania (rękawiczek, masek czy zabezpieczonych włosów) może doprowadzić do poddania w wątpliwość przestrzegania zasad BHP w Twoim lokalu. Nawet jeśli nagrywacie cokolwiek na luzie – już po zakończeniu codziennych obowiązków – to Twoja grupa docelowa może o tym nie wiedzieć. Dla nich restauracja pozostaje restauracją niezależnie od godziny nagrania czy publikacji. Wyjątkiem jest jasny komunikat, że robicie coś po godzinach i niezobowiązująco. 

4. Nieodpowiednia postawa wobec gości

Ten punkt łączy się z pierwszym – bo czasem nieodpowiednia postawa może być utrzymana w kategorii żartu. Niestety – przewracanie oczami ekipy z kuchni po otrzymaniu zamówienia, unikanie kontaktu przez osoby pracujące na sali i niechętne obsługiwanie stolika mogą być żartami wewnętrznymi, które na zewnątrz, w formie postów, wyglądają niestosownie i czasem sprawiają przykrość gościom lub ich frustrują. Nie twórz takiego contentu w mediach społecznościowych, chyba że masz bardzo specyficzny charakter lokalu i grupę docelową, z którą mówisz wspólnym językiem w social media – i poza. 

5. Nierespektowanie diet

Jeżeli na swoim instagramowym filmiku pokażesz, jak smażysz klasyczne nuggetsy i te z seitana (oznaczone jako wege) w jednym tłuszczu, to przygotuj się na falę komentarzy. Niekoniecznie pozytywnych. Generalnie materiały tworzone w kuchni powinny być bardzo przemyślane – musisz pokazać, że nie popełniasz podstawowych błędów, tylko respektujesz różne rodzaje diet. Osobne, czyste stanowisko do przygotowania potraw bezglutenowych czy osobny smażalnik z tłuszczem wege to absolutne podstawy, kiedy masz ofertę uwzględniającą diety eliminacyjne. Zadbaj więc o to, aby te podstawy były widoczne w sieci. I zawsze przed publikacją weryfikuj to, co wrzucasz na swoje social media.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń