atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Panierowane boczniaki – alternatywa dla mięsa

Panierowane boczniaki – alternatywa dla mięsa

Można  jeść warzywa, kasze, rośliny strączkowe etc. i nie ma potrzeby znajdować alternatywy dla mięs. Jednak trzeba przyznać, że tekstura boczniaków bardzo przypomina strukturę… duszonego mięsa, więc warto to wykorzystać!

Istnieje wiele rodzajów potraw, w których boczniak zastępuje mięso. Jednym z  popularnych dań są flaki z boczniaków, w których charakterystyczne dla boczniaków blaszki grzyba bardzo przypominają teksturę flaków. Dobrze przyprawione majerankiem, imbirem i zanurzone w gęstym pomidorowym sosie, oszukały już niejednego mięsożercę.

Jeśli jednak chcesz swoich gości poczęstować zdrową i szybką przekąską…

 idealnym rozwiązaniem są panierowane boczniaki. Nie dość, że smakują jak mięso, to w dodatku są zdrowe i robi się je bardzo szybko. Jak to w gotowaniu bywa, diabeł jednak tkwi w szczegółach. I tym ważnym szczegółem jest przygotowanie… panierki. Aby zachować dłuższą chrupkość, najlepiej panierkę oprzeć na mieszance dwóch mąk – pszennej z glutenem i kukurydzianej bezglutenowej. Gluten w połączeniu z mokrym boczniakiem zwiąże panierkę a mąka kukurydziana nada chrupkości.

Ale zanim zaczniemy panierować…

 Musimy boczniaki oczyścić i najlepiej je po prostu porwać. Rwiemy je wzdłuż blaszek na cienkie paski. Jeśli będą małe, szybko się usmażą i pozostaną chrupiące na długo. I tutaj mamy do wyboru dwie techniki – albo smażenie płytkie (wtedy panierujemy grzyby w roztrzepanym jajku i mieszance naszych mąk), albo smażenie głębokie (wtedy nasze mąki mieszamy z gazowaną wodą i smażymy na głębokim oleju). Dzięki gazowanej wodzie uzyskamy lżejszą konsystencję i lepszą kleistość masy, nie będzie się odklejała od boczniaka podczas głębokiego smażenia

Smażenie boczniaków

Jeśli smażysz na płytkim tłuszczu zanurz boczniaki za pomocą drobnej pęsety w roztrzepanych jajkach, posól i panieruj w mieszance mąki kukurydzianej oraz pszennej (50/50). Smaż na rozgrzanym oleju. Nie zapominaj ściągnąć nadmiaru spalonej bułki. Z kolei jeśli smażysz na głębokim tłuszczu, pamiętaj o czystej i rozgrzanej do 175 stopni fryturze. Wymieszaj te same mąki w stosunku 50/50 i zacznij dodawać gazowaną wodę, mieszając ciasto rózgą. Dopraw je solą. Musi być gęste i nie może spływać z grzybów. Smaż krótko (około 2 minuty) i wyłóż grzyby na papier. Odsącz i podawaj z ulubionymi sosami. W obu przypadkach możesz dodać oprócz soli swoje ulubione suche przyprawy: wymieszać je z solą i doprawić całość taką mieszanką.

Powodzenia

Kuba Steuermark

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń