atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Pstrąg łososiowy czy łosoś

Pstrąg łososiowy czy łosoś

Zarówno pstrąg jak i łosoś są popularnymi rybami, które często serwowane są w restauracyjnym menu.  

Oba gatunki mają swoje zalety, ale jeśli chodzi o wybór produktu lokalnego pstrąg ma większą przewagę szczególnie w Polsce. Polski pstrąg łososiowy hodowany jest w większości w pomorskich gospodarstwach rybackich. Między innymi w gospodarstwie Rybackim Zielenica.  

Pstrąg łososiowy, to jego nazwa potoczna, to gatunek pstrąga tęczowego, który w wyższym stadium wzrostu dokarmiany jest karmą z dodatkiem astaksantyny i beta karotenu. Składniki te czynią jego mięso apetycznie zaróżowionym.

Pstrąg łososiowy czy łosoś – wartości odżywcze

Pstrąg łososiowy może pochwalić się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych omega -3, witaminy D3 i łatwo przyswajalnego białka 20g/100g produktu. 

Świeży pstrąg jest dostępny w lokalnych hodowlach, u lokalnych dostawców, co przekłada się na lepszą jakość i świeżość produktu. 

Łosoś z kolei porównywalnie bogaty w kwasy omega -3, jest rybą bardziej kaloryczną. Pochodzi z hodowli zagranicznych, Norwegia, Chile, Szkocja czy Alaska, co wiąże się z dłuższym transportem do polskich centrów dystrybucji ryb. 

Łosoś często bywa już porcjowany, gdyż częściej podlega obróbce produkcyjnej. 

Pstrąg czy łosoś – jaką rybę wybrać do menu?

Zarówno łosoś jak i pstrąg mają swoje zalety pod względem wartości odżywczych, ale jeśli zależy Ci na wsparciu lokalnych produktów i hodowców, mniejszym śladzie węglowym, pstrąg będzie lepszym wyborem. Wybierając pstrąga, wspierasz lokalna gospodarkę i masz pewność, że ryba była hodowana w dobrych warunkach. Wybierasz rybę z pewnego źródła. Obecnie większą popularnością cieszy się łosoś, jednak trendy pokazują większe zainteresowanie lokalnymi produktami w restauracji. Warto szerzyć popularność naszego lokalnego dobra, zachęcając tym samym gości do bardziej zrównoważonych wyborów.

Mając do dyspozycji rybę ze znanego łowiska możemy nie tylko zachwycić gości smakiem, ale również przyczynić się do bardziej odpowiedzialnego serwowania potraw / serwować bardziej zrównoważony posiłek.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń