atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > 5 prostych sposobów na zachęcenie Gości do wystawiania opinii w Google

5 prostych sposobów na zachęcenie Gości do wystawiania opinii w Google

Opinie klientów mają olbrzymi wpływ na wizerunek firmy. Recenzje w Google nie tylko pomagają przyciągnąć więcej Gości, ale także zwiększają pozycję restauracji w wynikach wyszukiwania. Aby jednak zdobyć te cenne opinie, musisz aktywnie zachęcać do ich pozostawiania. Poniżej znajdziesz 5 skutecznych sposobów, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Recenzje Google to opinie i oceny publikowane przez użytkowników popularnej wyszukiwarki. Opinie zawsze są widoczne w Google Maps oraz w wyszukiwarkach – mogą być z łatwością przeglądane m.in. przez potencjalnych Gości Twojej restauracji. Pamiętaj, że wiele osób robi research i polega na opiniach innych, dlatego tak ważne jest, aby zebrać jak najwięcej pozytywnych recenzji na temat swojego lokalu.

1. Stwórz prosty i automatyczny system

Stworzenie systemu, który automatycznie prosi klientów o opinie po zakończonej wizycie w Twojej restauracji, może znacznie zwiększyć liczbę recenzji w Google. Wysyłaj e-maile i SMS-y z prośbą o napisanie kilku pozytywnych słów na temat Twojego lokalu. Upewnij się, że Twój komunikat jest krótki, osobisty i bezpośrednio prowadzi do strony z opiniami.

Pamiętaj! 

E-maile i SMS-y możesz wysyłać tylko do Gości, którzy wcześniej wyrazili na to zgodę marketingową. Zachęć ich do zostawienia swoich danych na stronie internetowej Twojej restauracji, np. tworząc formularz z zapisem do newslettera. 

2. Zredukuj liczbę kroków

Im łatwiej Gość może wystawić opinię, tym większa szansa, że to zrobi. Zminimalizuj liczbę kroków wymaganych do wystawienia recenzji i zapewnij jasną instrukcję. Użyj bezpośrednich linków do formularza opinii i upewnij się, że jest on dostępny zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

3. Daj zachętę

Drobna zachęta, taka jak rabat do kolejnego rachunku, zawsze skutecznie motywuje Gości do dzielenia się swoimi doświadczeniami w internecie. Ważne, aby forma promocji była zgodna z wytycznymi Google – te jasno wskazują, że płacenie Gościom za opinie jest zabronione.

4. Wykorzystaj media społecznościowe

Media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w pozyskiwaniu opinii Google. To miejsce, w którym możesz aktywnie wchodzić w interakcje ze swoimi Gośćmi. Poprzez różne treści (posty, relacje, komentarze) można subtelnie przekierować użytkowników do sekcji z opiniami Google. Zachęcaj do dzielenia się swoimi pozytywnymi doświadczeniami na większą skalę.

5. Docieraj bezpośrednio

Bezpośrednia prośba w wielu przypadkach jest najbardziej skuteczną metodą na pozyskanie opinii. Otwarta rozmowa z Gośćmi oraz pokazanie, jak bardzo cenisz sobie ich zdanie, może przynieść doskonałe rezultaty. Obsługa Twojej restauracji również powinna być zaangażowana w zachęcanie Gości do dzielenia się opiniami w internecie 

Podsumowanie

Pozyskiwanie opinii w Google to proces, który z pewnością wymaga zaangażowania. Jednak wykorzystując powyższe metody, możesz znacząco zwiększyć liczbę recenzji – dzięki temu zapewnisz Twojej restauracji lepszą widoczność w sieci i zbudujesz silniejszą relację z Gośćmi. Pamiętaj, że w tym procesie najważniejsza jest autentyczność i konsekwencja w działaniu. Powodzenia!

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń