atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jak skutecznie promować lokal w sieci? Trendy w marketingu dla gastronomii

Jak skutecznie promować lokal w sieci? Trendy w marketingu dla gastronomii

Bez wątpienia jakość potraw ma ogromne znaczenie i wpływa na to, że Goście będą chcieli wrócić do Twojej restauracji. Co jednak zrobić, aby ją w ogóle zauważyli? W tym wypadku liczy się skuteczny marketing internetowy, dzięki któremu dotrzesz do nowej grupy odbiorców i zwiększysz swoje zyski. Poznaj trendy marketingowe, które pozwolą Ci osiągnąć ten cel.

Social media, content marketing, a może sztuczna inteligencja? Na co dziś postawić, jeśli chodzi o promowanie restauracji w sieci? Podpowiadamy, jakie trendy rządzą dziś tą branżą i które z nich najskuteczniej przyciągną Gości.

Twórz wizualizacje potraw za pomocą AI

Cała branża marketingowa korzysta dziś z narzędzi AI, które ułatwiają i przyspieszają tworzenie treści na social media i blogi firmowe. Z tych samych technologii korzystają restauratorzy, którzy spędzają mniej czasu na żmudnych zadaniach. Wykorzystuj generatory tekstów (np. ChatGPT lub jasper.ai) do tworzenia treści np. do newslettera lub na firmowego bloga. Nową jakość swoich autorskich materiałów osiągniesz również dzięki generatorom obrazów (np. Bing lub DALL-E2). Stwórz dzięki nim wizualizacje swoich potraw i w ten sposób przyciągnij swoich Gości. Gotowe zdjęcia, stworzone z pomocą AI, znajdziesz m.in. na platformie Freepik.

Pokaż „danie z odzysku” na TikToku 

Nie bój się tworzyć treści na TikToka – platformę społecznościową, która daje możliwość zaprezentowania Twojej kreatywności. Możesz publikować materiały z procesu przygotowania potraw, wyzwania kulinarne, pomysły na szybkie przepisy, a nawet pokazać zaplecze Twojej restauracji. Jeśli chcesz, aby Twoje filmy miały dobre zasięgi, twórz filmy wpisujące się w aktualne trendy. Obecnie na TikToku królują dania, które można ugotować z resztek i „niedoskonałych” produktów (np. podwójnych marchewek lub obitych jabłek). Trend wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju i promuje niemarnowanie jedzenia. Zobacz, jak to robi np. londyńska restauracja Silo, która pokazuje kulisy powstawania swoich dań w duchu zero waste. 

Publikuj ciekawe treści na blogu 

Content marketing to tworzenie i publikowanie treści, które przyciągają i angażują grupę docelową. Działania z tego zakresu mogą obejmować artykuły o różnorodnej tematyce: przepisy, porady dotyczące doboru win, teksty o pochodzeniu składników, czy wywiady z szefami kuchni. Publikuj regularnie takie wartościowe treści na swojej stronie internetowej (na blogu) – to pomaga w tworzeniu wizerunku lokalu i budowaniu relacji z Gośćmi. Przykładem takich działań jest np. blog restauracji „U Wieniawy”, gdzie oprócz najnowszych informacji na temat samych dań (np. news o Festiwalu Tatara) znajdziemy również wiele ciekawostek dotyczących przedwojennej Warszawy. Dzięki temu restauracja podkreśla swój charakter i własną historię.

Weź udział w promocji tematycznej

Obecność na platformach do zamówień online  (m.in. Uber Eats, Bolt Food, Glovo i Wolt) zwiększa widoczność restauracji w sieci. Użytkownicy przeglądający popularne aplikacje mogą szybciej natknąć się na Twoją restaurację i poznać oferowane w niej dania. Dodatkowo takie aplikacje coraz częściej tworzą tematyczne oferty dla swoich użytkowników, np. Bolt Food organizuje Burgerowe Poniedziałki, Włoskie Środy lub Azjatyckie Czwartki. Weź udział w takiej akcji promocyjnej, dzięki czemu wyróżnisz się ze swoją ofertą, a Twoja restauracja będzie kojarzona z konkretnymi smakami. 

Podsumowanie

Nie ma jednego przepisu na skuteczny marketing, ale warto sięgać po różne strategie, które z pewnością zwiększą widoczność Twojej restauracji w internecie. Wyżej opisane trendy pomogą Ci zrobić kolejny krok w kierunku bardziej efektywnego promowania Twojego biznesu. Powodzenia! 

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń