atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Przygotuj swój lokal na EURO 2024 

Przygotuj swój lokal na EURO 2024 

Duże wydarzenia sportowe, takie jak zbliżające się EURO 2024, oznaczają ogromne emocje nie tylko dla kibiców, ale i dla branży gastronomicznej. Wiele osób, zamiast w domu, woli oglądać mecze w pubach oraz restauracjach. Tam szybko udzielają im się sportowe emocje. Dla restauratorów jest to szansa na zwiększenie liczby gości i zysków. Jak sprawić, by kibice wybierali właśnie Twój lokal? 

Podsuwamy kilka sposobów na przygotowanie restauracji i przyciągnięcie gości podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej! 

Jak wykupić licencję na mecze w restauracji?

Aby wyświetlać mecze w swoim lokalu, musisz najpierw uzyskać zgodę sygnałową od TVP. Jak to zrobić? Na stronie licencje.tvp.pl znajdziesz formularz zgłoszeniowy dla organizatorów tzw. stref kibica. W Polsce wszystkie decyzje dotyczące publicznych pokazów podejmuje nadawca.

Zorganizuj swoją Strefę Kibica 

Przygotuj w swoim lokalu miejsce, które będzie Strefą Kibica. EURO odbywa się w sezonie letnim, dlatego wiele restauracji organizuje taką przestrzeń w ogródkach gastronomicznych. Twój lokal do tej pory nie posiadał takiego miejsca, dlatego chcesz otworzyć je specjalnie na czas EURO 2024? Najpierw zapoznaj się z naszym ABC prowadzenia ogródka restauracyjnego. Zastanów się też nad odpowiednim wystrojem. Dekoracje związane z samą piłką nożną i krajami, które rozgrywają mecze, pomogą gościom wczuć się w klimat rozgrywek. Pamiętaj o dopasowaniu takich elementów jak menu – w przypadku Strefy Kibica najlepiej sprawdzą się mniejsze, pojedyncze i foliowane karty. Możesz też przetestować menu cyfrowe w formie kodu QR. 

Strefa kibica w lokalu – o czym musisz pamiętać? 

Przede wszystkim zapewnij gościom dobry widok!  Znajdź taką ścianę lub miejsce, z którego jak najwięcej osób będzie mogło oglądać mecz w komfortowych warunkach. Jeśli nie dysponujesz dużym telewizorem, możesz zdecydować się na projektor. Zadbaj też o odpowiednie nagłośnienie. Ważnym szczegółem jest również wybór transmisji. Jeśli stawiasz na transmisję meczu online, zamiast na wykorzystanie dekodera i anteny, upewnij się, że masz szybki oraz stabilny dostęp do internetu. W innym przypadku staniesz w obliczu zacinającej się transmisji i sfrustrowanych gości.

Nie zapomnij o tych, którzy kibicują z domu 

Niektórzy wolą śledzić piłkarskie rozgrywki w zaciszu własnego domu. Warto zapewnić im opcję szybkiej i wygodnej dostawy jedzenia pod same drzwi! Na co dzień obsługujesz tylko klientów stacjonarnych? W trakcie EURO możesz to zmienić i powiększyć grono potencjalnych klientów. Masz już opcję dostawy w lokalu? Sprawdź, co można usprawnić, żeby kibice-domatorzy otrzymywali swoje zamówienia jak najszybciej. Być może warto np. przygotować zawczasu większą liczbę jednorazowych opakowań lub zoptymalizować strefę dostaw? Pamiętaj, że w czasie rozgrywek liczba zamówień z dostawą może znacznie wzrosnąć. 

Jak zachęcić kibiców-domatorów do zamawiania z Twojej restauracji? 

Ich uwagę na pewno przyciągną specjalne oferty i promocje. Zastanów się nad wprowadzeniem kodów zniżkowych lub możliwości zamawiania zestawów po obniżonej cenie. Warto zacząć promować takie akcje odpowiednio wcześniej, zarówno w social mediach, jak i w samej restauracji. Ustal konkretne hasło, które pozwoli gościom korzystać z promocji (np. EURO24) i komunikuj je w postach, na stronie, oraz np. na plakatach wywieszonych w lokalu. Przyjmij zasadę – im bliżej do EURO, tym intensywniejsza komunikacja oferty zniżkowej. 

Przygotuj Menu Kibica 

Kibice odwiedzający Twój lokal będą liczyć nie tylko na piłkarskie emocje, ale też na dobre jedzenie. Warto zatem przygotować specjalne Menu Kibica! Co w nim zawrzeć? Przede wszystkim to, co podczas meczu smakuje najlepiej, czyli smażone przekąski – takie, którymi można łatwo dzielić się z innymi kibicami. Możesz zainspirować się naszymi propozycjami! 

Jakie przekąski sprawdzą się podczas EURO? 

Zastanów się, jak dopasować Menu Kibica do krajów, które akurat rozgrywają mecz. Podczas starcia Hiszpania – Chorwacja możesz np. serwować popularne tapasy, takie jak patatas bravas oraz burek (chorwacki placek z ciasta filo) z różnymi nadzieniami. Z kolei w trakcie spotkania Portugalia – Czechy możesz postawić na przekąski z sardynkami i smażony ser. Aby dodatkowo podgrzać atmosferę, zachęć gości do tego by „obstawiali” faworytów zamówieniami. W Strefie Kibica umieść tablicę, na której będziesz zapisywać, ile punktów (zamówień) zgarnęła dana reprezentacja. Kto powiedział, że sportowa rywalizacja nie może rozgrywać się też na poziomie kulinarnym? 

Zadbaj o gości niezainteresowanych piłką nożną 

Nie w każdym piłkarskie rozgrywki wzbudzają gorące emocje. Upewnij się, że ci goście, którzy przyjdą do Twojej restauracji po prostu zjeść, będą mogli to zrobić we względnej ciszy i spokoju. Zlokalizuj takie miejsce (niech będzie to chociaż kilka stolików), które znajduje się jak najdalej od Strefy Kibica. To właśnie tam kieruj klientów niezainteresowanych Mistrzostwami. 

EURO 2024 to doskonała okazja, aby przyciągnąć do swojego lokalu zarówno zapalonych kibiców, jak i miłośników dobrej kuchni. Pamiętaj, że atmosferę do kibicowania tworzą m.in. odpowiednie warunki. Zadbaj więc o to, by każdy kibic mógł śledzić rozgrywki, nie przejmując się np. zacinającą się transmisją czy słabym widokiem. Dzięki temu Twoi goście będą mogli skupić się wyłącznie na piłkarskich emocjach i pysznym jedzeniu! 

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń