atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Smażone przystawki, których nie może zabraknąć na nowoczesnym przyjęciu!

Smażone przystawki, których nie może zabraknąć na nowoczesnym przyjęciu!

Jeśli chrupie… i można to zjeść na raz… to jest najlepiej! Wiadomo! Smażone przystawki – małe i chrupiące, idealne na jeden kęs – takie, które można przygotować w krótkim czasie, to idealna propozycja na przyjęcie: wesele, urodziny, komunię czy inną uroczystość.

Aby przygotować je na chrupko i jednocześnie jak najzdrowiej, powinniśmy używać głębokiego frytowania. Tak jest! Wrzucamy przystawki na głęboki tłuszcz! Smażenie na płytkim oleju nie zabezpiecza produktu przed wchłanianiem tłuszczu. Tylko rozgrzany, głęboki tłuszcz zamyka idealnie produkt i nie pozwala mu się wchłaniać.

To co frytujemy?

Przekąski mięsne! Pamiętajmy, aby mięso było albo panierowane, albo w cieście, bo bezpośredni kontakt tłuszczu z mięsem mieszającym się z tłuszczem we frytownicy nie jest ani dobry dla naszego zdrowia, ani dla długości „życia” tłuszczu we frytownicy. Co konkretnie frytujemy?

Krokiety z szynką serano – klasyczne hiszpańskie, w których zanurzona w beszamelu szynka trafia do panierowania w bułce tartej, a następnie do frytowania.

Ministripsy z kurczaka – surowe paski z piersi z kurczaka są obtoczone w aromatyzowanej ziołami mące, zanurzone w roztrzepanym jajku, panierowane w bułce tartej panko i frytowane.

Rybne goujons – paski z polędwicy białych ryb (dorsz, łupacz, miruna, czarniak) są obtaczane aromatyzowaną mąką, a następnie trafiają  do ciasta piwnego i smażone są w głębokim tłuszczu.

Skrzydełka z kurczaka – smażone w głębokim tłuszczu po obgotowaniu i osuszeniu; zanurzane są po frytowaniu w gęste i pikantne glazury z chili, miodu i whiskey.

A bez mięsa?

Przekąski z serów i tofu, oblekane albo w cieście, albo w jajku i panierce. Zwróćmy tutaj uwagę, aby wilgotne produkty nie były bezpośrednio frytowane.

Nuggetsy z tofu – tofu panierowane w cieście, które najpierw nasączamy w aromatycznych ziołach, a dopiero potem zanurzamy w cieście i frytujemy.

Trójkąciki z brie – cząstki sera brie panierowane w jajku i bułce tartej serwowane z sosem żurawinowym.

Cheddar w panko – gruby plaster dojrzewającego sera panierowany w jajku i bułce tartej panko (świetny w towarzystwie prostych dżemów).

Wersja z warzywami

Jeśli bazę stanowią warzywa korzeniowe i są cienko tarte, to można je frytować bezpośrednio, a jeśli warzywa są blendowane i zagęszczane mąką, to należy je zawsze zapanierować.

Chipsy ziemniaczane – cienko pokrojone plastry ziemniaków, które należy wypłukać w zimnej wodzie z nadmiaru skrobi i, po osuszeniu, można bezpośrednio frytować.

Chipsy z marchewki, pasternaka, selera i pietruszki – drobno cięte nadają się do bezpośredniego frytowania.

Kulki z mielonych warzyw (kalafiora i brokuła) – ugotowane warzywa blendujemy, doprawiamy solą i ulubionymi przyprawami, po czym „wkręcamy” w gęsty beszamel, a na koniec panierujemy w bułce tartej i frytujemy.

Powodzenia! Kuba Steuermark, doradca i trener kulinarny BUNGE  

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń