atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jesienne spotkania przy stole, czyli foodsharing z sezonowymi warzywami

Jesienne spotkania przy stole, czyli foodsharing z sezonowymi warzywami

Gdy dni stają się krótsze, a wieczory chłodniejsze, chętnie spędzamy czas z naszymi najbliższymi w przytulnych restauracjach. Najlepiej, gdy takim spotkaniom towarzyszy dobre jedzenie, które bazuje na świeżych i lokalnych produktach. 

Doskonałą okazją do wspólnego cieszenia się smakami jesieni jest foodsharing oparty na sezonowych warzywach. Jak najlepiej stworzyć jesienną kartę foodsharingową? Podpowiadamy!

Foodsharing nie tylko latem. Dlaczego warto dzielić się jedzeniem również jesienią?

Jesienią natura oferuje nam swoje najlepsze plony – dynie, buraki, marchew, pasternak, a także różnorodne gatunki kapusty i grzyby. Korzystanie z sezonowych składników to nie tylko wsparcie dla lokalnych rolników, ale także okazja do wprowadzenia do menu odświeżonej palety smaków i kolorów. 

Jak zorganizować jesienny foodsharing?

Najpierw przygotuj listę sezonowych warzyw, które chcesz uwzględnić w swojej nowej karcie. Jesień to bogactwo barw i aromatów, więc warto sięgać po różnorodne produkty – zarówno słodkie dynie, jak i pikantne rzodkiewki.

Następnie opracuj przepisy z wykorzystaniem wybranych składników. Poniżej wymieniamy kilka propozycji, którymi Goście mogą dzielić się przy wspólnym stole:

– frytki z batata,

– kopytka z dyni, marchewki i batatów,

– smażona pietruszka korzeniowa z sosem aioli,

– carpaccio z buraka z roszponką, kiełkami i kozim serem,

– sałatka z pieczoną dynią, orzechami, serem feta, fasolkami edamame oraz kiełkami fasoli Mung, 

Na koniec zadbaj o odpowiednią prezentację potraw. Wykorzystaj ceramiczne naczynia, drewniane deski i wiklinowe kosze, by podkreślić przytulny charakter restauracji i stworzyć komfortowe warunki do dzielenia się jedzeniem. 

Pamiętaj!

Foodsharing to doskonała okazja do serwowania dań łączących w sobie różne tekstury i smaki. Dodaj chrupiące nasiona dyni do gładkiego hummusu, który Goście będą mogli wyjadać za pomocą paluchów chlebowych lub kawałków pity. Nie bój się eksperymentować w swojej kuchni – podaj np. słodkie warzywa korzeniowe z kawałkami kwaśnych jabłek.

Menu tematyczne, czyli jak podkreślić jesień w karcie

Zanim zaczniesz sprzedawać nowe dania w swojej restauracji, postaw na skuteczny marketing. Przede wszystkim informuj Gości o jesiennej karcie i podkreślaj, że zawsze sięgasz po lokalne, sezonowe składniki. Dodatkowo stwórz foodsharingowe zestawy bazujące na motywie przewodnim np. „Jesienny ogród”, „Maraton dyniowy”, czy „Las pełen grzybów”. Widząc takie propozycje, Goście mają pewność, że otrzymają dobrze przemyślany zestaw różnych mniejszych dań.

Podsumowanie

Foodsharing to świetna okazja do wspólnego spędzania czasu i do dzielenia się opiniami na temat potraw. To też idealna opcja, gdy Goście nastawiają się na mniejsze porcje i chcą lepiej poznać możliwości danej restauracji. Zaserwuj im smaki jesieni, którymi będą mogli cieszyć się przy jednym stole.

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń