atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Eleplant — nowość na rynku. Maślany smak, bez masła! 

Eleplant — nowość na rynku. Maślany smak, bez masła! 

Odpowiedzialność środowiskowa i odpowiedzialne gotowanie zyskują w gastronomii coraz większe znaczenie [1]. Nic w tym dziwnego — według badań za ponad 25% globalnej emisji gazów odpowiedzialny jest obecny system żywnościowy, z czego 80% pochodzi z samej produkcji zwierzęcej [2]. Do tego dochodzi ok. 5 mln ton żywności rocznie marnowanej w Polsce. Zarówno klienci, jak i kucharze oraz restauratorzy stają się coraz bardziej świadomi potrzeby zmian. Przekłada się to między innymi na zwiększanie ilości opcji roślinnych w menu, czy też wprowadzanie do kuchni roślinnych alternatyw dla produktów odzwierzęcych. Które z nich wybrać do swojego lokalu?

Wszystkim szefom kuchni, którzy zadają sobie to pytanie, polecamy przyjrzeć się bliżej Eleplantowi, czyli nowości od Bunge! 

Czym jest Eleplant

Eleplant to tłuszcz roślinny, który z powodzeniem zastąpi w Twojej restauracji tradycyjne masło. Ma w 100% roślinny skład, skomponowany z olejów rzepakowego i kokosowego, tłuszczu kakaowego oraz napoju owsianego. Nie zawiera przy tym oleju palmowego, konserwantów ani sztucznych aromatów czy barwników!  

Dlaczego warto wybrać Eleplant? 

Eleplant to bardziej odpowiedzialne i zrównoważone menu —  produkcja nowości od Bunge generuje dwukrotnie mniejszy ślad węglowy, niż tradycyjne masło. To jednak dopiero początek. Eleplant wyróżnia się właściwościami, które czynią go pełnowartościowym i uniwersalnym składnikiem wielu potraw — i to nie tylko tych roślinnych. 

Eleplant to wszechstronność 

Eleplant w obróbce kulinarnej może być wykorzystywany dokładnie tak, jak zwykłe masło. Dzięki temu z powodzeniem zastąpi je w każdej potrawie — niezależnie od tego, czy jest ona serwowana na ciepło, czy na zimno. Produkt doskonale sprawdzi się zarówno w ciastach i kremach cukierniczych, jak i w sosach, do kanapek czy do smażenia. Możesz go używać nie tylko w menu roślinnym, ale też w menu wegetariańskim, fleksitariańskim, a nawet w mięsnym.  

Eleplant to maślany smak bez masła 

Wybór roślinnych produktów nie musi oznaczać pójścia na smakowe kompromisy! Eleplant nadaje daniom maślany, głęboki smak, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w wegańskich wersjach znanych i lubianych klasyków, takich jak sos holenderski czy risotto. Nowość od Bunge możesz też podawać do śniadań, razem z chrupiącym chlebem i świeżymi warzywami. 

Eleplant to kremowa konsystencja 

Skład Eleplanta został skomponowany z myślą o odwzorowaniu tradycyjnego masła. Receptura tego roślinnego tłuszczu zapewnia kremową konsystencję, która sprawdzi się zarówno w gotowaniu, jak i w smażeniu czy pieczeniu. Nadaje potrawom delikatną, aksamitną teksturę, dodając im głębi i finezyjności. 

Eleplant to doskonały wybór dla każdego profesjonalisty, który poszukuje rozwiązań środowiskowo odpowiedzialnych, a przy tym nieutrudniających pracy. Dzięki swojej uniwersalności i łatwości w obróbce sprawdzi się w każdym menu. Dodatkowo zapewnia daniom maślany smak i kremową konsystencję. Wybierając Eleplant, nie musisz iść na kompromisy podczas przygotowywania receptur! 

[1] infoWire, Zrównoważony rozwój w obliczu trendów w branży HoReCa, dostęp online: https://infowire.pl/generic/release/815137/zrownowazony-rozwoj-w-obliczu-trendow-w-branzy-horeca  

[2] Chefs For Change, Kuchnia Roślinna. Przewodnik dla Branży Gastronomicznej, dostęp online: https://chefsforchange.pl/wp-content/uploads/2020/06/guidebook_chefsforchange.pdf 

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń