atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Restauracyjne grillowanie z twistem, czyli innowacje wprowadzające nowy wymiar grillowania 

Restauracyjne grillowanie z twistem, czyli innowacje wprowadzające nowy wymiar grillowania 

Zaczyna się w maju, a trwa często nawet i do końca września. Mowa o sezonie na grillowanie, do którego Polacy zdają się mieć sporą słabość (nie bez powodu długi weekend majowy kojarzy się nam właśnie z grillem). Jak wykorzystać sezon grillowy w restauracji – do przyciągnięcia gości?

Przede wszystkim zwróć się w stronę innowacyjnych technologii oraz produktów. Wprowadzą one do Twojego lokalu nowy wymiar grillowania, a szefom kuchni umożliwią tworzenie niezapomnianych doznań smakowych. Sprawdź, które nowości pomogą Ci zapełnić restaurację gośćmi chętnymi na dania z grill baru!

Optima Trenn Spray 

Pierwszym produktem, po który warto sięgnąć, jest Optima Trenn Spray. Ten profesjonalny środek natłuszczający możesz wykorzystać do smażenia kontaktowego zarówno na grillu i ruszcie, jak i na patelni grillowej. Dzięki doskonałym właściwościom adhezyjnym Optima Trenn Spray zapobiega przywieraniu produktów do powierzchni i zmniejsza ryzyko przypalenia się potrawy. W ten sposób Twoim szefom kuchni będzie łatwiej uzyskać pożądany smak i kształt potrawy.

Tłuszcz roślinny Eleplant 

Warto też przyjrzeć się bliżej nowości od Bunge – Eleplantowi. To całkowicie wegański tłuszcz roślinny, który stanowi pełnowartościową alternatywę dla tradycyjnego masła. Możesz na nim nie tylko smażyć, ale także wykorzystywać go w sosach czy grillowych mieszankach przypraw. Spróbuj np. dodać do Eleplanta ulubione zioła, a następnie schłodzić całość w lodówce. Tak przygotowaną mieszankę pokrój w plastry i połóż na gorącym daniu, by wzbogacić jego smak. Jeśli w menu oferujesz roślinne potrawy z grilla, warto wprowadzić ten produkt na stałe!

Grille na Pellet 

Grill na pellet posiada wiele funkcji oraz właściwości, których brakuje innym urządzeniom grillowym. Przede wszystkim pellet jest uważany za bardziej ekologiczną alternatywę dla węgla – jego spalanie produkuje znacznie mniej CO2. Ponadto  takie paliwo nie zostawia dużo popiołu, co pozwala na oszczędność czasu podczas czyszczenia grilla. 

Przygotowanie potraw na grillu na pellet 

Grill na pellet to urządzenie wielofunkcyjne – można na nim nie tylko grillować, ale też opiekać oraz wędzić na gorąco. Otwiera to sporo możliwości dla szefów kuchni, którzy mogą wykorzystać funkcje tego urządzenia podczas opracowywania receptur. Grill na pellet zapewnia też równomierną i stabilną temperaturę na całej powierzchni. Nie trzeba jej więc nieustannie monitorować. Sam pellet jest wykonany całkowicie z drewna, które nadaje potrawom charakterystyczny smak i wyrazisty aromat.

Termometry Bluetooth do grilla

Termometr Bluetooth to inteligentne urządzenie, które zmieni sposób, w jaki monitorujesz proces grillowania. Umożliwia on kontrolowanie temperatury wewnątrz potrawy za pomocą… aplikacji mobilnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu szefowie kuchni nie muszą ciągle sprawdzać grillujących się potraw – to aplikacja powiadomi ich o tym, że nadszedł czas obrócić mięso lub zdjąć je z rusztu. Bardziej zaawansowane warianty termometrów Bluetooth pozwalają na monitorowanie wielu dań jednocześnie!

Szczypce z Oświetleniem LED 

Warto zaopatrzyć się również w szczypce do grilla z podświetleniem. Są one wyposażone w małe lampki, które skutecznie oświetlą słabo widoczne miejsca lub zwiększą komfort pracy podczas wieczornego obsługiwania gości. Szczypce z oświetleniem znacząco ułatwiają kontrolę procesu grillowania – dzięki nim szefowie kuchni mogą zadbać o precyzyjne wypieczenie potraw w każdych warunkach. 

Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań w do grillowania pomoże Ci wyróżnić restaurację na tle konkurencji i przyciągnąć do lokalu wielbicieli dań z grilla. Dla Twojego zespołu z kolei dużą zaletą będzie to, że na bieżąco wprowadzasz technologie zapewniające procesowi grillowania nową jakość. Otworzy im to nowe możliwości oraz zwiększy komfort pracy.  

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń